גורמים מעריכים: אמסלם שוקל לרוץ לראשות העיר ירושלים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בשיחות עם “ירושלים-online” מעריכים הבוקר גורמים פוליטיים כי ח”כ דוד (דודי) אמסלם שוקל להתמודד בסוף השנה על ראשות העיר ירושלים.
בימים אלה מתלבט אמסלם אם לקבל על עצמו תפקיד של שר במשרד המשפטים, זאת לאחר פניית ראש הממשלה בנימין נתניהו כבר לפני מספר שבועות. אלא שבליכוד מעריכים כי ההצעה איננה קוסמת במיוחד עבור אמסלם, בעיקר בשל מיעוט הסמכויות שבתפקיד לצד שר המשפטים הדומיננטי יריב לוין. כך למשל התבטא הבוקר (שלישי) ח”כ דוד ביטן ואמר כי איננו צופה שידידו אמסלם יצטרף לממשלה.
בצד זאת, גורמים פוליטיים מעריכים כי אמסלם כאמור שוקל בימים אלה התמודדות על ראשות העיר ירושלים ובוחן את סיכויו לנצח את ראש העיר המכהן משה ליאון. אמסלם, בן 62, אמנם מתגורר כיום במעלה אדומים, אך נולד וגדל בשכונת קרית יובל בירושלים. כבר בסבב הבחירות הקודם עלתה מועמדותו להתמודדות על ראשות העיר, אלא שלבסוף החליט להמתין. נדמה כי לאמסלם חיבור רגשי עמוק לירושלים, שבה כאמור חי שנים רבות, ואם אכן יצטרף למירוץ הוא צפוי להעתיק את מגוריו חזרה לעיר ממעלה אדומים.
עבור ראש העיר ליאון מדובר בבשורה לא מרננת במיוחד, אם אכן יחליט אמסלם על התמודדות. מהלך שכזה מסכן את הסתמכותו של ליאון על הקול החרדי, ובהינתן תמיכה חילונית חלשה ממנה סבל בבחירות הקודמות ליאון, נראה כי יש ממה לחשוש.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים