זו יכולה להיות ראש העיר הבאה של ירושלים

לקראת הבחירות לראשות העיר ירושלים: מירב כהן תמשוך את החילונים, חגית משה תביא את הציונות הדתית. הנה המתכון לערער על ניצחונם של משה ליאון והחרדים שנראה כרגע מובטח
מירב כהן וחגית משה צילום: מתוך ויקיפדיה
צילום: ויקיפדיה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הבחירות לראשות עיריית ירושלים ייערכו לקראת סוף השנה, וכבר עכשיו קשה להאמין במהפך חילוני: ראש העיר משה ליאון יחד עם הבלוק החרדי שלו, אמורים לנצח שוב.
ובכן, אלא אם כן, כוח נשי יחבור להתמודדות משותפת – אם כוח ההצבעה החילוני של ירושלים יחבור לכוח ההצבעה הדתי-לאומי. שני הציבורים האלו יחדיו, אם יחברו, יוכלו להביס את הגוש החרדי שאמור לתמוך בליאון.
ח”כ מירב כהן מ”יש עתיד” היא מועמדת שעושה לעצמה שם ומוניטין באחרונה בקרב אוכלוסיות חילוניות, ומתבטאת כל העת כמי שבעד שוויון בין מגדרים, דמוקרטיה ורוח ליברלית. כהן יצאה לפעילות ציבורית כבר לפני שנים, ואף כיהנה כשרה בממשלת בנט-לפיד, אך נדמה כי לאחרונה תופסת המועמדות שלה לתפקידים בכירים תאוצה רבה והיא הופכת פופולארית יותר ויותר.
בו בזמן, גם משה, סגנית ראש העיר, ובעלת ברית של ליאון בבחירות הקודמות, הפכה לכוח מרכזי בקרב בציונות הדתית בעיר. את ניצחונו על עופר ברקוביץ בסיבוב השני של הבחירות הקודמות חב ליאון במידה לא מבוטלת גם למשה שהביעה את תמיכתה בו ובכך יצרה שובר שוויון של כמה אלפי קולות שהעניקו לו את הניצחון.
למעשה, ללא הציבור הדתי-לאומי בירושלים יתקשה ליאון להבטיח את ניצחונו, גם אם ייהנה שוב מתמיכה חרדית מלאה.
האם הגיעה העת לראשת עיר בירושלים? האם הכוח הנשי יוכל לחבור ולהפוך את העיר? נדמה כי זה תלוי רק בהחלטתן של השתיים וביכולתן לשתף פעולה.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים