האם מערכת המצלמות א3 תסבך בקרוב גם את הנהגים בירושלים?

בקרוב תיבחן הפעלת מערכת מצלמות המהירות א3 גם בכבישים הבינעירוניים אל ירושלים וממנה. בשעת נסיעה אתם עלולים להיות מצולמים ראשית בשער הגיא ולאחר מכן בשנית בכניסה לאיילון 
צילום: מתוך אתר gov

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מערכת מצלמות המהירות א3 עברה באחרונה תקופת הרצה בערים שונות בישראל. מנתוני משרד התחבורה ואתר gov כרגע לא מדווח מתי בדיוק תחל המערכת לפעול בירושלים או בכבישים הבינעירוניים היוצאים מהעיר ובדרך אליה.

מערכת א3 מודדת מהירות במרחק של מספר קילומטרים. היא איננה פועלת באופן בו נמדדה מהירות בישראל עד לאחרונה – כלומר, מדידה באמצעות מספר צילומים מידיים. באופן הזה נהגים שמאטים לקראת המצלמה נמנעים מלהיתפס.

אולם מערכת א3 מודדת את פרק הזמן שבו הגיע רכב מנקודה לנקודה במרחק מספר קילומטרים. בעוד שלאורך החודשים האחרונים נבדקה אמינות המערכת, הרי שבאחרונה התקבל פסק דין שמכיר באמינותה.

ככל הנראה בקרוב תיבחן הפעלת מערכת מצלמות המהירות א3 גם בכבישים הבינעירוניים המובילים אל ירושלים וממנה. תארו לכם כי בשעת נסיעה אתם עלולים להיות מצולמים ראשית בשער הגיא ולאחר מכן בשנית בכניסה לאיילון. איש לא יוכל לספק הסבר טוב כיצד זה חצה את הדרך בזמן שיא.

בהכרעת דין של נהג שהתקבלה באחרונה בבית המשפט לתעבורה בבאר שבע, ולאר מכן בערערו בבית המשפט המחוזי, נקבע כי מערכת א3 קבילה לחלוטין ואיננה מעלה חשש לספק סביר. מכאן ואילך יהיו תוצאותיה קבילות ואמינות בבתי המשפט.

בהכרעת הדין קבע המחוזי כי “מצאנו כי הקביעות של בית משפט קמא ביחס לאמינות מערכת א3 עצמה, מעוגנת היטב בשורה ארוכה של ראיות אשר באו בפניו ובראשן סדרה ארוכה של למעלה מ-700 בדיקות שטח וניסויים, אשר העלו תוצאות מדויקות, בבדיקות מגוונות, לכלי רכב שונים, ובתנאים שונים. שורה ארוכה של בדיקות אלו לצד הראיות הנוספות, וזאת תוך בחינה זהירה ומדוקדקת של כלל הראיות, מביאים למסקנה, מעל לספק סביר, כי מערכת א3 מבצעת בדיקות מהירות, ברמת דיוק אשר ניתן על סמכה לקבוע ממצאים בהליך הפלילי”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים