החרם של איתמר בן גביר יביס את רשת ביג? כך אפשר לפרש את ההודעה החדשה

האם השר בן גביר יכול לסמן פה ניצחון במה שהתחיל כריקושט שיצא ממנו? יש להעריך כי במרכז ביג בבית שמש עסקים רבים ינצלו את ההודעה המרוככת ויחליטו לפעול כרגיל 
צילום: יחצ ביג; ויקיפדיה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

האם רשת ביג ביצעה למעשה התקפלות אל מול הצהרתה מאתמול כי תשבית את סניפיה אם החקיקה לביטול עילת הסבירות תעבור? כידוע, הכוונה של ביג היתה להזדהות עם יום הזעם, השיבוש וההשבתה שמתוכנן ביום שלישי השבוע, אך הבוקר כבר יצאה הודעה מרוככת מהחברה:

ביג הודיעה כי לא תכפה על העסקים השוכרים ממנה שטחים לסגור את הסניפים במתחם. לפי זאת, העסקים המסחריים שהביעו התנגדות פומבית להשבתה, והם,  קרפור, רמי לוי, שופרסל, בריל ועידן 2000, יפעלו ביום שלישי כרגיל.

ההתרחשות החדשה וההודעה שיצאה היום לפיה כל עסק “יוכל להחליט לעצמו”, מגיעות על רקע הצהרתו אמש של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כי יחרים בעצמו את רשת ביג ויפסיק לבצע בה קניות. בעקבות בן גביר הצטרפו שורה של אושיות רשת ומשפיענים מהצד הימני של המפה הפוליטית והביעו קריאות רמות להחרים את ביג. בו בזמן ירדה מניית החברה בכ-2 אחוזים.

לפני הכרזת בן גביר הודיעה כזכור ביג: “קבוצת ביג מודיעה שבמידה והחוק לביטול עילת הסבירות במתכונתו הנוכחית יאושר בקריאה ראשונה ביום שני בכנסת, נראה במהלך צעד חמור בדרך לשחיתות שלטונית בלתי חוקית בעליל, וצעד נוסף בדרך  לדיקטטורה. חקיקה כזו תהווה פגיעה אנושה בוודאות העסקית והכלכלית של ישראל, ותסכן באופן ישיר ומיידי את קיומנו כחברה מובילה בישראל.
“על מנת למחות באופן חריג ולמנוע את העברת החקיקה המושחתת הזו, אנו  נשתתף ביום ההשבתה שמתוכנן ביום שלישי. מרכזי ביג מקרית שמונה ועד אילת יושבתו וייסגרו.
“כשהמדינה רועדת ונקרעת מבפנים אין באפשרותנו לשבת על הגדר ובעת הצורך ועם התקדמות החקיקה והביזה של הקופה הציבורית אותה אנו מממנים אף נחריף את צעדנו”.

כעת, אנא מצאו את ההבדלים, זהו העדכון להודעה שיצא היום (שני) בשעות האחרונות: “כששמירה על הדמוקרטיה היא הבסיס להחלטתה, ביג עומדת מאחורי הודעתה. יחד עם זאת ככל שיהיו שוכרים במרכזים שיבקשו לפתוח היא תכבד את רצונם ולא תמנע זאת מהם”.

האם השר בן גביר יכול לסמן פה ניצחון במה שהתחיל כריקושט שיצא ממנו? מרכז ביג בבית שמש יראה מחרתיים, שלישי, כנראה כמעט כפי שהוא נראה מדי יום. בבית שמש, עיר שידועה בעיקר בציבור התומך בימין, יש להאמין כי עסקים רבים ינצלו את ההודעה המרוככת של ביג ויחליטו לפעול כרגיל.

בשעות האחרונות, עם העדכון להצהרת ביג, עולות ונשמעות ביקורות ואף קולות לגלוג על מה שיש מי שמכנים “התקפלות”. נדמה כי בעולם העסקים אולי יש לעתים מחשבה על לקיחת צד פוליטי,  אך קשה בכל זאת לעמוד בפרץ ולשלם את מלוא המחיר.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים