יום ההתנגדות: צפי לאם כל הפקקים – מעין חמד לכניסה לעיר, כשעתיים

בעוד שירושלמים רבים, ובהם סטודנטים, משתתפים מדי שבוע במחאה מול בית הנשיא, הרי שיום ההתנגדות הקרוב צפוי להעלות לרמת שיא את מפלס העצבים בכניסה לעיר
צילום: מתוך פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ביום שלישי יתקיים יום ההתנגדות, שאותו מובילים ראשי המחאה כנגד המהפכה המשפטית. הפעם, כידוע, הרקע לתכנונים השונים היא בערבתו הצפויה של החוק לצמצום עילת הסבירות.

בעוד שירושלמים רבים, ובהם סטודנטים, משתתפים מדי שבוע במוצאי שבתות במחאה מול בית הנשיא בשכונת רחביה, הרי שיום ההתנגדות הקרוב צפוי גם לעלות לירושלמים רבים באנרגיות ואף להעלות את מפלס העצבים לרמת שיא:

על פי תוכנית מארגני יום ההתנגדות תצא שעות אחר הצהריים שיירה ממחלף עין חמד עד לכניסה אל העיר ומשם הלאה עד לאזור בית הנשיא. בעקבות כך צפוי פקק ענק – מגה פקק – בכניסה לירושלים. על פי ההערכות רשויות האכיפה בכביש נסיעה מעין חמד ועד לכניסה לעיר צפויה להימשך כשעתיים.

כך או אחרת, לקראת השעה 19:00 תתקיים מחאה מול בית הנשיא, כך שעומסי תנועה צפויים גם בתוך העיר, בסביבות השכונות רחביה וטלביה.

מהנהגת המחאה כנגד המהפכה המשפטית נמסר: “עם ישראל אינו חפץ בדיקטטורה, והוא אינו חפץ בחקיקה דיקטטורית חד צדדית ומסוכנת שתרסק את הכלכלה, תפגע בביטחון ותביא לקרע בעם. עם ישראל לא יוותר על הדמוקרטיה שלו ולא יחיה תחת עריצות קיצונית ומסוכנת. אנו קוראים היום לנתניהו ושותפיו הקיצוניים בממשלה – אם החוק עובר בקריאה ראשונה, ממשלת ישראל תאבד את הלגיטימציה שלה, אין לממשלה בדמוקרטיה מנדט לבטל את הדמוקרטיה.
“מול ממשלה לא לגיטימית זו חובה להתנגד. בשלישי הקרוב, אם החוק עובר לילה קודם, עם ישראל ייצא בהמוניו ליום התנגדות. אם הממשלה לא תעצור, המדינה כולה תעצור”.

מהנהגת מחאת הסטודנטים בירושלים נמסר: “הערב תעלה לקריאה ראשונה ההצעה לביטול עילת הסבירות, כצעד נוסף בדרך להחלשת מוסדות השלטון בישראל. במידה ותעבור, נחריף את המאבק. רק המחאה שלנו, נחושה ובלתי אלימה, תוכל לקבוע את עתידנו”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים