עיריית ירושלים מצאה דרך לשמור שבת: מסיבת שישי צהריים ב-36 מעלות

עיריית ירושלים מנסה ללכת על ביצים בכל הנוגע לשמירת שבת ולעצבים הרגישים של הזרם החרדי בעיר, והשבוע נדמה כי הדברים עלולים להגיע לרמת רתיחה תרתי משמע
צילום: מתוך פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

עיריית ירושלים מנסה ללכת בין הטיפות בכל הנוגע לשמירת שבת ולעצבים הרגישים של הזרם החרדי בעיר, והשבוע נדמה כי הדברים עלולים להגיע לרמת רתיחה תרתי משמע: העירייה תערוך במדרחוב בן יהודה במרכז העיר מסיבת צהריים ביום שישי הקרוב. הטמפרטורה החזויה: 36 מעלות.

זה לא שאין אופציות. למה למשל שהמסיבה לא תתקיים בשעות הערב במתחם התחנה? פעילות המתחם גם כך נחלשת בימי שישי בערב, ניתן להתרשם כי לא בהכרח לילד הזה פיללו כולם כשאושרה פעילות בשבתות. אם העירייה היתה מעזה ליזום אירוע מסוג זה במתחם התחנה, ייתכן כי היו מוזרקות לו אנרגיות חדשות.

ראש העיר משה ליאון נבחר כידוע תוך כדי הסתמכות מוחלטת על הקול החרדי בעיר. בבחירות המוניציפליות הקרובות שייערכו בסוף השנה הוא שוב יזדקק לתמיכה דומה. הרושם הוא שליאון ועיריית ירושלים מנסים לספק איכשהו חלקים מהצורך של האוכלוסייה החילונית בעיר, אולם עושים כל מה שביכולתם רק כדי לא להרגיז את החרדים.

לכן, בשישי הקרוב במדרחוב בן יהודה יחכו לכם מיטב הדי.ג’יי’ז באירוע של שעות. אכן ההשקעה לא מבוטלת, אך שוב נדחקת החילוניות אל השוליים המתאפשרים ונאלצת לקיים את המסיבה שלה ב-36 מעלות בצהריים.

בדף הפייסבוק של עיריית ירושלים צוין בימים האחרונים כך: “אין משהו יותר טוב משישי צהריים בירושלים. האווירה, הריחות, שניצל חלה עם מטבוחה, האנשים. ועל כל הטוב הזה תוסיפו את המסיבות פרונט סטייג המחרפנות שחוזרות וגורמות לצרוח למה לא כל יום שישי. מיטב אמני הטראנס מהזירה המקומית יגיעו ל-8 שעות ללא הפסקה של הרמות ברמות. וכל זה בחינם אין כסף”.

אז אכן, שאפו גדול לעיריית ירושלים על היוזמה החינמית לתושבי העיר, בלי ציניות, מדובר בהשקעה יפה שמעידה על מחשבה. אך בנוגע לכתוב, לפיו, “אין משהו יותר טוב משישי צהריים בירושלים” – אוקיי, זה די נכון, אך מעניין אם אפשר לנסות מדי פעם גם את שישי בערב.

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים