בית”ר קיבלה מבית הדין עונש אידיוטי: יש לבטל אותו לאלתר

איפה המידתיות ולאן נעלם ההיגיון? גם הקהל של מנצ׳סטר סיטי פרץ למגרש אחרי האליפות וגם של מכבי חיפה, אבל רק את בית״ר ירושלים מנסים להוריד מהכביש
צילום: מתוך פייסבוק לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אני מתקשה להירגע מהעונש האידיוטי שספגה בית״ר בבית הדין של ההתאחדות. אף פעם לא תמכתי בפעולות אלימות, יש לי לא מעט ביקורת על אוהדי בית״ר, אבל הפעם הקבוצה הופלתה לרעה ויש לבטל מיד את העונש החמור והמטופש שספגה.

התפרצות אוהדי בית״ר לדשא בגמר הגביע אינה דבר מקובל, אבל האשמה היחידה באירוע המביש היא ההתאחדות לכדורגל שארגנה את האירוע ונושאת בלעדית באחריות. המחדל הגדול שבעתיו חיכו 45 דקות להנפת הגביע זועק לשמיים. האוהדים שחיכו בסבלנות 14 שנה כדי לזכות שוב בתואר לא עמדו בהתרגשות ופרצו למגרש. נכון, ההתנהגות ראויה לכל גנאי, מה גם שהאירוע המביש צולם בטלוויזיה, ולעד נזכור את הנשיא יצחק הרצוג מוקף מאבטחים מורד מהדשא בסמי עופר מבלי שאירוע הנפת הגביע בכלל התקיים, אבל זהו, שבמקרה הספציפי הזה מי שאשמה היא ההתאחדות.

מהשנייה הראשונה שש בית הדין להשית על בית״ר עונש חמור. בהתחלה נפסק שהקבוצה לא תשחק באירופה בשנה הבאה. עונש שמשמעותו עלולה להגיע לאובדן של כמה מיליוני שקלים. אחר כך התברר שבית הדין הרשלני בכלל לא יכול לתת עונש כזה, אז חיפשו בכוח להעניש בחומרה והרחיקו את הקבוצה מהגביע ואף הורידו לה שלוש נקודות מהמאזן לשנה הבאה.

אני שואל איפה המידתיות ולאן נעלם ההיגיון של הדיינים? כולנו ראינו בטלוויזיה את שחקני מכבי חיפה ובאר שבע כמעט הורגים אלה את אלה במכות בירידה מהדשא בטרנר. בית הדין הוריד לשתי הקבוצות שלוש נקודות, ומכיוון ששתיהן התחרו ראש בראש על האליפות, למעשה לא הוטל עליהן שום עונש. גם הקהל של מנצ׳סטר סיטי פרץ למגרש אחרי האליפות וגם של מכבי חיפה, אבל רק את בית״ר מנסים להוריד מהכביש.

הרבה מאוד פעמים אני לא מרגיש בנוח עם ההתנהגות של אוהדי בית״ר. הקהל הזה הוא המנוע של הקבוצה, אבל צריך להתבגר ומהר ולנטוש את העקרונות המיותרים שלו שתם זמנם ושמרחיקים מהקבוצה ספונסרים ובעלים עשירים שלא רוצים קשר לחוליגנים וגזענים, כי מי רוצה להיות מזוהה עם מחלות כאלה. גם הפעם כעסתי מאוד ומחקתי את הפוסטים שהעליתי לפני המשחק, שכללו ציטוטים משירים של הקבוצה, כי לא רציתי שיחשבו שגם אני חמום מוח כמוהם, אבל חאליק, יש גבול. מכאן ועד לעונש כה חמור כמו שהוטל על הקבוצה המרחק רב ביותר.

עונש של הרחקה מהגביע יכול גם הוא להגיע לאובדן של מיליונים – הכנסות מחצי הגמר והגמר, ושוב פעם אירופה. איפה ההיגיון? האם זה היה כל כך נורא שבחצי הגמר והגמר השנה אוהדי בית״ר מילאו את סמי עופר ואת קופת ההתאחדות במזומנים?

גם עונש הפחתת הנקודות מקומם. בשנה שעברה הקבוצה לא הגיעה לפלייאוף העליון בגלל נקודות ספורות. נגרם לה נזק של מיליונים מאי אירוח הקבוצות הגדולות – מכבי חיפה, מכבי ת״א, באר שבע והדרבי הירושלמי. איזה מין עונש זה? מה עד כדי כך אתם אנטי בית״ר?

אם צריך לתת פה עונש, זה בעיקר בגלל הנראות. בכל זאת צפינו באירוע מביש שאסור שיחזור. תנו להם קנס חמור, מאה אלף שקל, כואב אבל יעבור. להכניס את היד לכיס של ברק אברמוב שלזכותו יאמר שאת החלק שלו בעסקה עם בית״ר הוא עד עכשיו מקיים, זה לא תורם לאף אחד כלום.

אני משוכנע שבית הדין יקבל את עסקת הטיעון ויחזיר את הקבוצה למעגל משחקי הגביע. חבל שדייני ההתאחדות כל כך מקובעים ולא מחוברים, אחרת לא היו נותנים עונשים כל כך שערורייתיים.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים