כך הפכה בדיקת רוק שגרתית בהדסה לתרומה מצילת חיים

לאחר בדיקה שגרתית, טוראי אביב דרזי קיבלה שיחת טלפון מהמרכז הרפואי הדסה: “יצאת מתאימה לתרומת מח עצם לאישה חולת סרטן הדם. את המוצא האחרון עבורה”
צילום: מתוך פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ביום הגיוס שלה לפני מספר חודשים הגיעה טוראי אביב דרזי, כמו כל החיילות, לתחנת דגימת רוק למאגר מח העצם של המרכז הרפואי הדסה. מכאן, ממה שנראה כעוד הליך שגרתי, הפכו הדברים דרמטיים גם עבור טוראי דרזי וגם עבור אישה שחיכתה לנס.

דרזי, שמשרתת כטכנאית נשק במחנה שורה, קיבלה שיחת טלפון שלא ניתן להפריז בערכה: “אנו שמחים לבשר לך שיצאת מתאימה לתרומת מח עצם לאישה חולת סרטן הדם. את המוצא האחרון עבורה”.

דרזי לא היססה ולא השתהתה. היא התחייבה מיד לתהליך ועברה שלל בדיקות מקיפות – שבסופן גילתה כי לה ולחולה התאמה מושלמת של 100 אחוז, ממש כמו תאומות.

הליך התרומה של דרזי בוצע בשבוע שעבר. עתה יש לקוות כי השתלת מח העצם אכן תיקלט היטב ותציל את חייה של מקבלת התרומה.

בפוסט שהעלתה דרזי היא כתבה כך:
“אתחיל במשפט שילווה אותי תמיד, והיום קיבל משמעות הרבה יותר חזקה בשבילי: המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו.
“חזרתי גמורה מהבסיס ונרדמתי. קיבלתי טלפון ממספר לא מזוהה, וכבר אז זה הרגיש אחרת. כי מי שמכיר אותי יודע שאני לעולם לא מתעוררת מטלפונים וכלום לא מעיר אותי, ואני לעולם לא עונה למספרים לא מזוהים. אבל דווקא זה העיר אותי ועניתי.
“מדברת איתי אישה שמתחילה את השיחה ב…שלום אביב, מדברת ***** אני מבית החולים הדסה עין כרם ואני שמחה לבשר לך שיצאת מתאימה לתרומת מח עצם לאישה חולת סרטן הדם. את לא חייבת להחזיר לי תשובה עכשיו במידה ואת מעוניינת, קחי לך את הזמן לחשוב רק אל תשכחי שזו הצלת חיים. החיים של האישה הזו תלויים רק בך. את המוצא האחרון בחייה.
“לא חשבתי פעמיים, הסכמתי.
“ומאז אותה שיחה, עברתי עוד אינספור שיחות, בדיקות, בדיקות דם, פגישות, תוצאות ומה לא. אבל ידעתי שאני מוכנה לעשות הכל בשביל האישה הזו שאני לא מכירה. אבל מהיום, היא תהיה חלק ממני ואני ממנה.
“באחת הפגישות שהייתה ממש לא מזמן, נפגשתי עם הפרופסור שאחראי על כל עניין תרומות מח העצם בהדסה, נכנסתי אליו לחדר, התיישבתי והדבר הראשון שהוא שאל אותי זה איזה אחים מחכים לך בבית? אמרתי לו שיש לי רק אחים בנים ואני הבת היחידה, הוא ענה לי – מזל טוב, מהיום יש לך גם אחות, את מתאימה לחולה שלנו התאמה מלאה של 100 אחוז.
“משבוע שעבר אני מקבלת זריקות פעמיים ביום, בוקר וערב. עם תופעות לוואי. הייתי צמודה למיטה עם כאבים, זה היה לא פשוט, אבל זה כל כך בקטנה לעומת מה שהחולה שלי עוברת כל השנים.
“וכאן המסע שלי להצלתה נגמר, נתתי את חלקי , ועכשיו התור שלה להילחם, כמו שנלחמה עד שמצאו אותי.
“מתפללת ומקווה שבעוד שנה מהיום, אזכה לראות את החולה שלי עומדת על הרגליים, לחבק אותה. ולהגיד לה תודה על מה שעשתה בחיי מבלי לדעת ולהכיר אותי.
“אני אביב דרזי, חיילת, לא עברתי עוד כלום בחיים שלי, אבל הספקתי לעשות את הדבר החשוב ביותר, להציל חיים”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים