ניצחון בתביעה נגד מגיבים ברשתות ל”אימת בלפור הג’ינג’י”, השוטר עבד נערני

התובע שייצג את נערני מול המגיבים ברשתות סיכם וטען: “הנתבעים, במעשיהם, השפילו אותו בעיני הבריות, במטרה לעשותו כשנוא, מבוזה ולשימו ללעג מצדם”
צילום: מתוך פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

שוטר היס”מ, עבד נערני, המוכר חלקית אף בכינוי “אימת בלפור”, כפי שחלק מהמפגינים מתארים אותו, זכה באחרונה בסכום פיצויים על פי פסיקת שופטת בית משפט השלום נאוה ברוורמן.

נערני, מוסלמי שמתנדב למשטרה, ספג בעבר תלונות בוטות מכיוון מפגינים בבלפור שטענו כי הוא נוקט לכאורה באגרסיביות יתרה, מעל הצורך כדבריהם. אחרים גידפו אותו ברשתות החברתיות השונות ונקטו אף הם בתיאורי אגרסיביות מוגזמת שבה לכאורה נוקט נערני.

נערני הגיש בשנים האחרונות באמצעות עו”ד יוני ג’ורנו מספר תביעות נגד אזרחים שהתבטאו נגדו ברשתות החברתיות. התביעה המדוברת פה הוגשה נגד מגיבים לפוסט של חושף השחיתויות רפי רותם. הפוסט של רותם הציג סרטון שבו תועד נערני ובהמשכו הופיעו תגובות של גולשים.

נערני תבע 25 אלף שקל מכל אחד מהנתבעים, בהתאם לחוק איסור לשון הרע. השופטת ברוורמן קבעה כי שני נתבעים ישלמו 6,000 שקלים כל אחד כפיצוי ועוד 2,000 שקלים הוצאות משפט. עם שני נתבעים נוספים הגיע נערני לפשרה. עם זאת השופטת דחתה את בקשתו של נערני להתנצלות פומבית של הנתבעים.

בעבר פרסם האתר “המקום הכי חם בגיהנום” כי עו”ד ג’ורנו החל בייצוג עשרות שוטרים בתביעות לשון הרע כנגד אזרחים. בתביעתו זו של נערני, בה נפסקו כאמור פיצויים, סיכם וטען התובע ג’ורנו: “הנתבעים, במעשיהם, השפילו אותו בעיני הבריות, במטרה לעשותו כשנוא, מבוזה ולשימו ללעג מצדם”.

בתגובותיהם ברשת השתמשו הנתבעים בגידופים שונים כנגד נערני, קללות בחלק מהדברים וכן האשמות בוטות. כיום אולי זו חצי נורמה, ואף יותר מחצי נורמה, של מגיבים רבים שנוהגים להשתלח ולשחרר לשון נטולת רסן בתגובותיהם, אך ייתכן כי בעקבות החלטת השופטת ברוורמן בתביעתו של נערני, עוד ימצאו את עצמם מגיבים שונים עומדים בפני תביעות לשון הרע של שוטרים נוספים ושל גורמי אכיפת החוק השונים.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים