איתמר בן גביר נגד הרדיו הפלסטיני מבית חנינא: השידורים יופסקו סופית?

העותרים נגד החלטתו של בן גביר טוענים כי מדובר בפגיעה בחופש העיתונות וכי החברה שלהם ישראלית ומספקת שירות לגופים שונים, בין השאר, לרדיו המשדר מפלסטין
צילום: שי קנדלר, ויקיפדיה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

האם בקרב הזה של איתמר בן גביר יכריע בסוף בג”צ לטובתו או לטובת העותרים מטעם הרדיו הפלסטיני שזכה לכינוי “קול פלסטין”? בימים אלה נרשם פרק נוסף במלחמתו של השר לביטחון לאומי בן גביר נגד שידורי “קול פלסטין”, לאחר שבסבב הקודם ניצח השר.

השבוע הוגשה לבג”צ עתירתם של ארגון העיתונאים והעיתונאי אמיר עבאס נגד השר בן גביר, המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל, זאת בעקבות סגירת חברת “מרסל הפקות” שבבעלותו של עבאס.

לפני ארבעה חודשים אישר כזכור בן גביר צו לסגירת פעילותה של תחנת הרדיו הרשמית של הרשות הפלסטינית, המכונה בחוגי הימין, קול פלסטין. התחנה ממוקמת ברמאללה ושידוריה נקלטים גם בתחומי ישראל, והיא מופעלת על ידי חברת “מרסל” שבבית חנינא שמשמשת סניף של התחנה הרשמית ברמאללה.

המשטרה, כזכור, הגיעה לתחנה עם צו סגירה בחתימת בן גביר, בו נכתב: “מכוח סמכותי בחוק, הנני מורה למנוע את קיום הפעילות בכל מקום בתחומי מדינת ישראל… הנני מורה למחזיק במקום ולכל אדם אחר המנהל, המפעיל או הפועל במסגרת הפעילות, שלא לאפשר את הפעילות בכל תחומי מדינת ישראל. לא אקבל ולא נאפשר פעילות הסתה ותמיכה בטרור ובמחבלים, לא של הרשות הפלשתינית ולא של כל גוף אחר. מדינת ישראל היא הריבון וכל מי שינסה להילחם בנו, ימצא את עצמו בחוץ”.

בפנייתם לבג”צ השבוע, באמצעות עורכי הדין אמיר בשה וגלעד זבידה, טוענים מנגד העותרים כי מדובר בפגיעה בחופש העיתונות וכן בחופש העיסוק שלהם, וכי הם זכאים להגנה על פי חוק זה שכן פעילותם מתבצעת בתחומי ישראל והחברה ישראלית ומספקת שירות לגופים שונים, בין השאר, לרדיו המשדר מפלסטין. נוסף לכך נטען כי קשרי מסחר עם גופים ברשות הפלסטינית ממותרים בחוק ויש להמשיך לאפשר ל”מרסל” לנהל אותם.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים