ייבוא חלב מפולין: האם מדובר בעוד מהלך מסחרי גאוני של רמי לוי?

ברשת שיווק השקמה מסבירים שהמהלך נובע בשל מחסור על המדפים בעקבות כמויות קטנות במיוחד שקיבלה הרשת מהספקים. רמי לוי לא מתכוון להמתין לאיש, מבחינתו הפחתת המכס על ייבוא חלב כבר נכנסה לתוקף
צילום: פייסבוק שיווק השקמה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

האם רמי לוי על סף עוד מהלך מסחרי גאוני? עושה רושם ששוב הוא עשוי להקדים את כולם, והפעם במציאת פיתרון למחסור בחלב על המדפים בשווקים השונים.

כידוע, שר האוצר בצלאל סמוטריץ’ הודיע לפני כמה ימים כי הוא מחליט לבטל את דמי המכס על ייבוא חלב, זאת במטרה חלב להילחם ביוקר המחייה. עם זאת, הבשורה אמנם התקבלה היטב בקרב הקמעונאים, אך במועצת החלב וההנהגה החקלאית לא התלהבו והביעו כוונתם לערער לבג”ץ על ההחלטה.

אלא רמי לוי לא מתכוון לחכות לאיש. הוא כבר מוציא לדרך תוכנית לייבא חלב מפולין. הבוקר פרסם “כלכליסט” הערכה כי כבר בשבועיים הקרובים יגיע לישראל חלב תחת המותג של רמי לוי.

ברשת שיווק השקמה מסבירים שהמהלך נובע בשל מחסור על המדפים בעקבות כמויות קטנות במיוחד שקיבלה הרשת מהספקים. אמש (שבת) דווח כתבת חדשות 13, עינב קרנר, כי מועצת החלב תחליט במהלך הבוקר אם לעתור נגד הצו של השר סמוטריץ’ לבג”ץ. יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח: ״החתימה החד צדדית על הצו המסיר את המכס ופותח את ייבוא החלב הניגר הינה פעולה תקדימית ולא אחראית ובעיקר כניעה לרשתות השיווק והיבואנים שכן אין כלל מחסור בייצור חלב בישראל. ההחלטה בעלת השלכות רוחב אדירות העלולות לפגוע בחקלאי הישראלי המתיישב בפריפריה, מחזיק אדמות סמוכות לגדר הגבול ומשתתף במאמץ הלאומי לשמירה על בטחון המזון. המהלך המתעדף את החקלאי הפולני על זה הישראלי מייצר חוסר יציבות בתקופה מאתגרת מאוד לחקלאות הישראלית”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים