מכת שכחה בשרב: מתנדבי עמותת ידידים חילצו שני פעוטות שננעלו ברכב

בעמותת ידידים-סיוע בדרכים מספרים: “האב הושיב את הילד במושב האחורי וברגע שסגר את הדלת היא ננעלה. במזג אוויר קיצוני, כל שנייה קריטית להצלת חיים”
צילום: ידידים-סיוע בדרכים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

שני אסונות נמנעו בירושלים בתוך ימים ספורים לאחר ששני פעוטות, בשני אירועים שונים, שוב ננעלו ברכב לוהט תחת השרב הכבד. התודות מגיעות למתנדבי עמותת ידידים – סיוע בדרכים, שבשני המקרים הגיעו בזריזות לאחר שהוזעקו וחילצו את הפעוטות.

במקרה אחד, שאירע בסוף השבוע ברחוב רבי צדוק בקטמון, תינוק ננעל בטעות ברכב, בו בזמן שהכל מתרחש לנגד עיני אמו. יונה אנגל, מנהל הדרכות ירושלים של עמותת ידידים, נענה לקריאה והגיע למקום בבהילות יחד עם המתנדבים נדב סיקסיק ואוריאל בונלי. השלושה חילצו את התינוק ללא כל פגע, באמצעות הציוד הייעודי שהיה ברשותם וללא כל נזק לרכב.

לדברי אנגל, “בעבודת צוות, יחד עם נדב שהצטרף, פתחנו את החלון ולאחר מכן את הרכב עצמו. האמא לא הפסיקה להודות לנו ולכנות אותנו מלאכים”.

במקרה נוסף, ברחוב מירסקי ברמות, חולץ פעוט לאחר שננעל ברכב בזמן שאביו שהה מחוצה לו. מוישי וינר, מתנדב בארגון ידידים, חילץ פעוט מרכב שננעל בשגגה לעיני אביו.

וינר: “הקריאה תפסה אותי בדיוק כשחזרתי לבית אחרי יום עבודה. מבלי להשתהות יצאתי למקום ובתוך פחות מדקה הגעתי. מיד התחלתי בפעולות לפתיחת הרכב, ובתוך זמן קצר חילצתי את הפעוט והשבתי אותו לידי אביו הנרגש, שלא הפסיק להודות לי.

“מבירור המקרה עלה כי האב הושיב את הילד במושב האחורי וברגע שסגר את הדלת היא ננעלה. חילצתי כבר עשרות ילדים נעולים ובכל פעם התחושה נפלאה, אבל במזג אוויר קיצוני כמו שהיה היום, כל שנייה קריטית להצלת חיים. אני שמח שתוך ארבע דקות מרגע פתיחת הקריאה הילד היה מחוץ לרכב”.

צילום: ידידים-סיוע בדרכים
שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים