מי לא מסכים שיתגוררו לידו אנשים עם צרכים מיוחדים? “נשארנו ללא דירה”

דיירים בבניין במודיעין לחצו על שכן שלהם להימנע מקיום הסכם שכירות עם עמותת שק”ל. כתוצאה מכך נותרו שותפים – אנשים בוגרים עם צרכים מיוחדים – ללא דירה
צילום: פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

המקרה הזה באמת נשמע כמו לקוח מעידן אחר של האנושות, אולי איפשהו בימי הביניים. עומר גרינפלד, בן 28, אדם עם צרכים מיוחדים, עמד להיכנס לדירה שכורה במודיעין כחלק מקהילה של עמותת שק”ל – שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים.

גרינפלד, שמאובחן על הרצף האוטיסטי, גדל במודיעין, וכך גם משפחתו. הוא התנדב בעבר לשירות של שלוש שנים בצה”ל. לדירה השכורה של עמותת שק”ל במודיעין הוא היה אמור לעבור בצוותא עם עוד שלושה שותפים, כולם אנשים בוגרים עם צרכים מיוחדים. כל ההכנות הושלמו בהתרגשות, רהיטים נרכשו, מדריכות ומדריכים נרתמו. את מה קרה מכאן והלאה קשה לעכל:

מספר שכנים בבניין שבו הושכרה הדירה, פנו אל המשכיר וביקשו שלא לקיים את ההסכם עם עמותת שק”ל. השכנים הביעו מורת רוח רבה מהעובדה שדיירים עם צרכים מיוחדים יהפכו לשכנים שלהם ולחצו על המשכיר להימנע מקיום השכירות. לבסוף, המשכיר אכן ביטל מאת ההסכם. גרינפלד נותר כעת ללא דירה.

אחיו של עומר גרינפלד, אור, מספר בפוסט נוקב על שאירע וכותב בין השאר כי “נשבר הלב. מספר שכנים הפעילו לחץ גדול על משכיר הדירה שהם לא מסכימים שיתגוררו לידם בוגרים עם צרכים מיוחדים.

כתוצאה מכך נשארנו ללא דירה כרגע.
כשאבא שלי סיפר לי את זה נעלבתי עד עמקי נשמתי, הדמעות מלאו לי את העיניים. איך זה יתכן שזה קורה בעיר שלי? למה זה קורה? הם לא מבינים שהם יזכו בשכנים הכי הכי שיש?
יש לנו עיר מכילה ומקדמת שוויון – אבל זה רק סימן שיש עוד דרך ארוכה לעשות גם בעיר וגם בחברה הישראלית – בדיור בקהילה, בהכלה וגם בשכר המופחת בשוק העבודה.
זו האחריות שלנו! של הקהילה לשילוב והכלה של נשים ואנשים עם צרכים מיוחדים בכל הגילאים ובכל התפקודים.
אני רוצה להגיד תודה לצוות עמותת שקל על העבודה החשובה והחיונית.
למרות הכל, אני אופטימי – ומאמין שהדברים יפתרו”.
שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים