בינתיים זה כביש בלוף עם תמונת סלילה יפה: במציאות, בהר חומה שקועים עמוק בפקק

כביש היציאה משכונת הר חומה הורחב, אך הפקקים נמשכים. הכלבים נובחים, והשיירה לא עוברת. לפי עדויות תושבים רבים, לא רק שבעיית הפקקים לא נפתרה, היא אף הוחרפה
צילום: שי שחר, באדיבות חברת מוריה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הרחבת כביש היציאה משכונת הר חומה לכיוון דרך חברון הושלמה בשבועות האחרונים. נתיב חדש נוסף והרחיב את כביש מעלה דרגה, במה שהיה אמור לפתור לפחות חלק מבעיית העומסים והפקקים ביציאה מהשכונה.

אלא שהכביש הורחב, והפקקים נמשכים. הכלבים נובחים, והשיירה לא עוברת. לפי עדויות תושבים רבים בהר חומה, לא רק שבעיית הפקקים לא נפתרה, היא אף הוחרפה. פקקים של דקות ארוכות, הפכו לאירוע שמתקרב לעתים לשעה. הסיבה לכך היא ככל הנראה עבודות הכביש שנמשכות ומקשות על התנועה. כך למשל מוצפות הרשתות החברתיות בצילומים של נהגים התקועים בפקק ביציאה מהר חומה, וכן פוסטים רבים עולים מצד תושבי השכונה ובהם זעם רב על המצב שעוד החמיר.

עבודות הכביש הנוכחיות, שכנראה באמת מחמירות את הסיטואציה, נערכות במסגרת המיזם להרחבת כביש מעלה דרגה לשני נתיבים לכל כיוון. בכל אורך הכביש, כ-340 מטר, ישולמו כלל עבודות פיתוח המדרכות, התקנת גופי התאורה ועבודות הגינון. זו אמורה להיות מהפכת תשתיות, אבל כרגע המציאות מראה שמרוב מהפכות לא רואים את היער, אולי רק את החלון של הרכב שתקוע מטר קדימה.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים