“השתמשו בכוח כדי לפגוע במי שהצביעו להם”: יוסי חביליו פותח פה על תנועת התעוררות

מה במהפכה התקשורתית של השר קרעי, מעורר את כעסו של יוסי חביליו כנגד תנועת התעוררות – הנה התשובה
צילומים: מתוך פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

השבוע, על רקע הכרזת המהפכה התקשורתית של השר שלמה קרעי, נודע כי בין השאר לא יחויבו כלל גופי התקשורת בישראל לפעול מירושלים, כולל תאגיד השידור הציבורי וגופים נוספים הפועלים מהעיר.

מובן כי הדבר מעורר דאגה רבה במועצת עיריית ירושלים, שם מבינים כי מעבר למעבר הפעילות לגוש דן, ייתכן כי המהלך יהיה כרוך באבדן עבודה ופרנסה של מאות מתושבי ירושלים המועסקים בגופי תקשורת שונים.

אלא שלפנייה המיידית שנעשתה ליועצו של שר התקשורת אלעד מלכא, לא נתקבלה כל תגובה בנושא. מלכא, שבבחירות המוניציפליות האחרונות נמנה על רשימת חברי תנועת התעוררות בירושלים שנכנסו למועצת העיר בקולות הציבור, כבר פרש במהלך הקדנציה מהעירייה והתמנה ליועצו של קרעי.
לנוכח כך, שתיקתו של מלכא, שכאמור לא מזמן נבחר על ידי הציבור בירושלים כמי שאמור לייצג את האינטרסים של הציבור הליברלי המפרנס ומתפרנס בעיר בתחומים מודרניים שונים, מצליחה להכעיס מאוד את סגן ראש העיר יוסי חביליו:

“שתיקה! זו היתה ‘תשובתו’ של אלעד מלכא, לשעבר חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם התעוררות והיום יועץ שר התקשורת קרעי – לשאלה על ביטול המחויבות לשדר חדשות מירושלים שכלולה ב’רפורמה’ של שר התקשורת”, כך זועם חביליו בפוסט שהעלה היום, ומוסיף ביקורת צולבת ונוקבת כנגד תנועת התעוררות בירושלים:
“אלעד מלכא כבר לא מייצג את התעוררות במועצת העיר, אבל הוא חלק משורה של חברי מועצה בהווה ובעבר מטעם התעוררות, שנבחרו באמצעות הקול הליברלי והשתמשו בכוח שקיבלו מהציבור כדי לפגוע במי שהצביעו להם.

“החל מאלעד מלכא, דרך ח”כ דן אילוז שמשרת מהכנסת את האינטרסים של קהלת ולחבר המועצה הנוכחי יוסף שפייזר שהחליט שמשימת חייו היא להיאבק במוסדות התרבות הירושלמיים.
“הציבור הליברלי צריך לדעת שהוא מצביע בעבור נבחרי ציבור ליברליים, לא כאלו שמתחפשים לפני הבחירות, ומסירים את התחפושת לאחריהן.

“לדעת שהוא מצביע למי שרוממות ירושלים לא רק בפיהם, אלא גם במעשיהם”.

(“איך מרגיש לרפד כיסא של סגן ראש עיר?”: בהתעוררות מגיבים לחביליו)

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים