נערה בשם “נועם” מתיידדת ומבקשת תמונות עירום: האם בני 12-17 הוטרדו בוואטסאפ?

האם הבן או הבת שלכם, או אתם בעצמכם, התכתבתם עם נערה בשם “נועם” שביקשה תמונות עירום והציעה להחליף סרטונים מיניים? חקירת להב 433 ומחלקת הסייבר
צילום: shutterstock

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי כתב נגד גבר בן 25 בגין שורה של עבירות מין שביצע בקטינים בגילאי 12-17 שנה באמצעות אפליקציית וואטסאפ.

 מכתב האישום שהגישה עורכת הדין טל זיסו עולה כי משנת 2022 ועד למועד מעצרו ב-26.6.23 התכתב הנאשם עם עשרות קטינים באמצעות פרופיל פיקטיבי שפתח באפליקציית וואטסאפ כשהוא מציג את עצמו בכזב כקטינה בשם “נועם”.

הנאשם ניהל לכאורה שיח בעל תוכן מיני עם הקטינים, במטרה לבצע בהם עבירות מין. כך, ביקש מהקטינים לשלוח לו תמונות שלהם בלבוש חלקי או בעירום, והנחה אותם לגעת בגופם, לתעד את מעשיהם בזמן אמת ולשלוח לו. את התמונות והסרטונים ששלחו הקטינים, שמר על-גבי מכשיר הטלפון הסלולרי שלו.

החקירה החלה בהמשך לפניות של מספר קטינים למוקד 105 בלהב 433, על מנת להתלונן על פרופיל “נועם” המייצר שיח מיני עם הקטינים באמצעות הוואטסאפ.

בנוסף הוגשה בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגד הנאשם, בה ציינו את חומרת העבירות וכמות נפגעי העבירה הרבים, כולם קטינים, אותם הכיר הנאשם באמצעות האינטרנט.

מי לא מסכים שיתגוררו לידו אנשים עם צרכים מיוחדים?

החקירה בתיק נוהלה ביחידה 105 בלהב 433 העוסקת בהגנה על קטינים במרחב המקוון ולוותה באופן צמוד על-ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים