הפצוע מהדקירות בגילה הספיק לומר: ערבי תקף אותי. משטרת ירושלים לכדה את המחבלים?

הפצוע, אור סייר, סטודנט לכימיה וביולוגיה באוניברסיטה העברית בגבעת רם. עבר סדרת ניתוחים בשערי צדק, מצבו קשה. לפני שאיבד את הכרתו הצליח להגיד: ערבי דקר אותי 
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בבית החולים שערי צדק עבר הלילה אור סייר סדרת ניתוחים. סייר, בן 25, תושב ירושלים, הגיע אתמול לבקר את סבו וסבתו בשכונת גילה. הוא הותקף ונדקר כ-20 דקירות בידי התוקף, שעה שעבר ברחוב המרגלית בשכונה. מצבו מוגדר קשה, תחת סכנת חיים, אך יציב, והוא מאושפז ביחידת הטיפול הנמרץ.

זיהוי הרקע לאירוע הקשה נמשך בכל השעות מאתמול. מפקד משטרת המחוז, ניצב דורון תורג’מן, ערך סיור בזירה, ולאחר מכן התגברו ההערכות כי מדובר בפיגוע. “סייר נדקר באופן שנועד לרצוח אותו”, מתארים במשטרת ירושלים, “וההערכה היא כי מדובר בפיגוע”.
סייר הוא סטודנט לכימיה וביולוגיה באוניברסיטה העברית בגבעת רם, ואף עובד במעבדות באוניברסיטה. שניות לפני שאיבד את הכרתו הצליח להגיד: ערבי דקר אותי.

ההערכה כי מדובר בפיגוע מגבירה בשעות אלו את רמת האימה בשכונת גילה בקרב התושבים. חלקם מספרים כי הם “מפחדים לצאת מהבית”. זאת לאור המצב הביטחוני באופן כללי, ובאופן פרטני בשל החשש כי טרם יצאה הודעה רשמית בדבר תפיסת הדוקר-מחבל.

בשעות האחרונות הודיעה משטרת המחוז כי שלושה חשודים באירוע נעצרו, בסמוך לגילה, ברחוב דרך בית לחם. בחקירה משולבת של שב”כ ומשטרה מתנהלת.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים