ירידה ברייטינג לחדשות 12: יונית לוי לא תאהב לשמוע את ההסבר של אלדד יניב

הפרשן אלדד יניב מצא הסבר נוקב לרייטינג הנמוך יחסית של חדשות 12. לשיפוטכם – האם הוא צודק או שהמגמה תתהפך בקרוב?
צילומים: פייסבוק, קשת 12

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ביום חמישי האחרון רשמה חדשות 12 את אחד מנתוני הרייטינג הנמוכים שלה באחרונה: רק 13.8% ו-386 אלף צופים. הנתון הזה מגיע על רקע מגמה כללית של עליית חלק מהתוכניות בערוצים מתחרים דוגמת “הפטריוטים” בערוץ 14, וכן “שבע” עם איילה חסון, בכאן 11.

הפרשן אלדד יניב, שיושב בפאנלים הן של “הפטריוטים” והן של “שבע”, לא היסס לירות גם פרשנות נוקבת על הסיבות, לטעמו, לרייטינג הנמוך יחסית של חדשות 12.
בציוץ שהעלה יניב לרשת טוויטר, כתב: “חדשות 12 מאבדים צופים בקצב רק בגלל שאיבדו את הגיוון. גיוון הוא לא איזון והוא לא בצבע עור או בכיפה או במוצא.
“גיוון: שיקוף המציאות מעיניים מגוונות. האמת לא בצד אחד. כשאתם מושיבים מישהו על הכיסא כדי לגוון, האם בדקתם שהוא קול אותנטי של הצד השני או שהבאתם את ‘הכסא הספרדי בעליון'”.

הדברים האלה נאמרים על רקע תחושת חירום הולכת וגואה בחדשות 12, הן לאור הנתונים, אך בעיקר לנוכח המהפכה התקשורתית שעליה הכריז באחרונה שר התקשורת שלמה קרעי.

גורמים בחדשות 12 ובקשת 12 כבר התבטאו נגד הרפורמה וציינו כי סעיפיה ייתנו יתרון גדול לערוץ 14 בזמן שיקשו מאוד על שידורי קשת 12, כך לטענותיהם. בין השאר התבטאה הכתבת דפנה ליאל ברוח הדברים האלה, כפי שפורסם ב”ירושלים-online” (מזמן לא היה פה קרב על רפורמה: דפנה ליאל נגד שר התקשורת קרעי), וכן קולגות בקשת 12 דוגמת אילן לוקאץ’ ואהוד יערי התבטאו כנגד התייחסותו לנושא של הכתב והפרשן עמית סגל (חלק מהקולגות בחדשות 12 מתקשים לשתוק: עמית סגל תחת מתקפה).

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים