רבבות מפגינים עלו לירושלים: הכנסת תכותר וגן סאקר יהפוך לעיר אוהלים?

זהו השבוע הראשון, מאז החלה המחאה כנגד הרפורמה המשפטית, שבה ירושלים תופסת את מרכז העניינים, ולא הזירה ברחוב קפלן בתל אביב
צילומים: מתוך טוויטר, X, לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

רבבות מפגינים כנגד המהפכה המשפטית משלימים בשעות אלו של יום השבת את צעדתם אל ירושלים. אמש חנו המפגינים חניית לילה אחרונה במסעם, במאהל שהוקם בסמוך לצומת שורש.

בשעות אלו כאמור מגיעים המפגינים לירושלים. רבבות מוחים מצוידים במים ובדגלי ישראל. הערב הם יפגינו באזור הכנסת, ועוד לפני כן מתוכננת חניה ומנוחה בגן סאקר, שאמור להפוך לעיר אוהלים שתאכלס את הרבבות.

זוהי השבת הראשונה, מאז החלה המחאה כנגד הרפורמה המשפטית, שבה ירושלים תתפוס את מרכז העניינים, ולא הזירה ברחוב קפלן בתל אביב. מדובר מבחינת המפגינים בצעד החמרה אל מול קידום חקיקת צמצום עילת הסבירות שמבצעת הממשלה בימים אלו.

היעד הראשון שבו תיערך המחאה בירושלים הוא גשר המיתרים.
הרבבות, שמבצעים מסע רגלי מרשים כבר במשך כמה ימים השבוע, מגיעים לירושלים כשהם חמושים במוטיבציית שיא ואווירת קולקטיב חזק ומגובש ונתמך על ידי רבים. כך למשל בקשת המארגנים לעזרה בבקבוקי מים, נענתה בהתגייסות מקיר לקיר של אזרחים רבים. כמו כן מושבים ויישובים הממוקמים על הציר בדרך לירושלים, שמחו לתת כתף למסע ולשכן ללינה לילית על מדשאות את אוהלי המחאה של הרבבות.

ומה בתוכנית של המפגינים לקראת ערב? לאחר שינוחו בעיר האוהלים בגן סאקר, תעבור כאמור המחאה לאזור משכן הכנסת. רבים בקרב המוחים מדברים כבר תקופה על הרעיון של כיתור הכנסת ברקמה אנושית. ייתכן מאוד כי הדבר ייצא לפועל בשבת זו.
כך או אחרת, מחאת הרבבות, ואולי למעלה מכך, צפויה להתפרס ברחבי העיר ולהגיע לבסוף לאזור רחביה, משכן ראש הממשלה ברחוב עזה. לאחר מכן, לאורך הערב, ישובו המפגינים אל עיר האוהלים בגן סאקר.

המכת”זית עושה שעות נוספות בסילוואן, ומפנה מחאה. צפו בסרטון

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים