“חוזה לא אומר שהשחקן נמכר לעבדות, שהוא בכלא”: הקריירה של גלעד לוי מאבדת גובה?

אמו של גלעד לוי, נילי, תוקפת את החלטת ראשי הפועל ירושלים להשאילו להפועל ב”ש ולא להפועל חיפה כפי שהביע רצונו וביקש: “אנחנו לא עבדים”
צילום: מתוך פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

שחקן הפועל ירושלים בעונה האחרונה גלעד לוי עומד בימים אלו במרכזו של קונפליקט מול הקבוצה. הכל החל לאחר שלוי והפועל הגיעו להבנה שכדאי שייצא להשאלה בעונה הבאה, זאת לאור הסגל העמוק שנבנה וכמעט לא משאיר לו סיכוי לדקות משחק משמעותית. עד כאן הכל טוב ויפה, אבל מכאן הכל הסתבך.

לוי, בן 21, 2.21 מטר, כבר סיכם את תנאיו מבחינתו בהפועל חיפה. זהו היעד המועדף עליו בפער משמעותי מכל מקום אחר, מפני שיש לו חיבור מעולה למאמן הקבוצה הנכנס בחיפה, אורן אהרוני. לשניים דרך משותפת ממחלקת הנוער של נבחרות ישראל, ובעיקר מנבחרת העתודה.
אלא שהפועל, מנגד, החליטה להתעלם מרצונו של לוי, וסגרה את השאלתו להפועל ב”ש. מה גרם להפועל לנהוג כך? השערות שונות עולות מצד מקורביו של לוי ומציינות כיוונים שחלקם כביכול לא מקצועיים, אך בקבוצה מתעקשים כי ההחלטה מקצועית.

בראיון שפרסם עמה באתר “ערוץ הספורט” הכתב עמרי מנהיים, תוקפת אמו של השחקן, נילי לוי, את החלטת הפועל. “הפועל ירושלים ביקשה להחליט לבד עבורנו לאן להשאיל אותו”, זועמת לוי ומעלה ביקורת חריפה, “בלי הידברות, בלי התייעצות, בלי שיח, הם החליטו שהם ישאילו אותו לאן שהם רוצים.

“בוודאי שיש חוזה”, ממשיכה לוי באותו ראיון, “ואנחנו נמשיך לקיים אותו, אבל חוזה לא אומר שהשחקן נמכר לעבדות, שהוא בכלא. הפועל ירושלים החליטה שהיא תעשה מה שהיא רוצה, בלי להתחשב ברצון של גלעד. הרגשתי שאנחנו מדברים מול אנשים חשוכים, דורות אחורה. אנחנו לא עבדים. שחקן ישראלי לא יכול להיות עבד של מועדון, קל וחומר אם זה מועדון שמתיימר להיות מהמובילים בארץ. לא יכול להיות שאנשים מסוימים יקבלו החלטות על הקריירות של השחקנים הצעירים הישראלים, מסיבות לא מובנות ולא מקצועיות”.

מהפועל ירושלים נמסר בתגובה: “לאחר תום העונה, התקיימה פגישה בין נציגי הפועל לגלעד וסוכנו, שבה סוכם עקרונית כי השחקן ייצא להשאלה לעונה אחת. בפני הקבוצה עמדו הצעות מ-5 קבוצות שונות, ולאחר בדיקה מעמיקה של התוכניות המקצועיות, המעטפת והתנאים שיועמדו לרשות גלעד, הוחלט כי גלעד יעבור בהשאלה להפועל ב”ש, שהציגה תוכנית מקצועית מקיפה עבורו. אנו מאחלים לגלעד הצלחה רבה, ומחכים שיחזור אלינו בעונה הבאה מנוסה יותר, טוב יותר וחזק יותר”.

אבל למה של הכדורסל? אוהדי בית”ר ירושלים העלו באש חולצה וצעיף של הפועל ירושלים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים