לפחות עד ליום שני לאחר ההצבעה: ירושלים בלב מלחמת האזרחים של ישראל

ירושלים נקלעה למרכז מלחמת האזרחים שמתנהלת כיום בישראל. לפחות בתי הקפה עושים קופות מנוכחותם העמוסה של המפגינים, כך שלא רק כבישים סגורים, אלא גם תיירות
צילומים: יורו 100, פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ביום שני השבוע תיערך ההצבעה בקריאה שנייה ושלישית על החוק לצמצום עילת הסבירות, ונדמה שעד אז תתמקם ירושלים בליבת מלחמת האזרחים בישראל.

רבבות המפגינים, לפי הערכות כ-100 אלף אישה ואיש, שהגיעו לירושלים במוצאי שבת, לאחר מסע רגלי שנמשך ימים, לא חזרו כולם לאזור השפלה וגוש דן. רבים נותרו בעיר כדי להמשיך ולמחות מול הכנסת ובמוקדים נוספים כגון שכונות רחביה וטלביה, שבהן ממוקמים בית ראש הממשלה ובית הנשיא.

בגן סאקר הוקמה עיר אוהלים, ורבים מעבירים שם את הלילה. בשל העומסים נסגרים כבישים במרכז העיר ירושלים. כך למשל סגור לסירוגין אזור רחוב קרן היסוד והחיבור שלו לקינג ג’ורג’, בסמוך לבית הכנסת הגדול. גם אזור גן הורדים, בית המשפט העליון והכנסת, וכל הכבישים המסתעפים משם, נסגר לסירוגין בשל נוכחות מפגינים.

במהלך ימים אלה ניתן לראות בלב העיר מחזות אירוניים של חרדים תושבי ירושלים בקרבת מפגינים מאזור השפלה, אנשים שבדרך כלל לא חיים באותו יקום, וכעת פוגשים זה בזה באזורים כגון שוק מחנה יהודה, גן סאקר או ברכבת הקלה. “אנחנו שומרים עליכם שלא תקבלו מכות בירושלים”, אומרים החרדים, “אנחנו שומרים לכם על המדינה”, משיבים להם מנגד.

נדמה כי היה זה עניין של זמן עד שירושלים תיקלע למרכז מלחמת האזרחים שמתנהלת כיום בישראל, לפחות בתי הקפה והמסעדות עושים קצת קופות מנוכחותם העמוסה של המפגינים, כך שלא רק כבישים סגורים, אלא גם תיירות.

 

“בר הסלטים פתוח”: בן גביר עוקץ את המפגינים, אך מסתבך עם הסמוטריץ’ הלא נכון

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים