צעדת ליל תשעה באב – הפלסטינים רואים בה השנה “סדין אדום” בדומה לצעדת הדגלים ביום ירושלים

השיח הפלסטיני סביב צעדת ערב תשעה באב מתלהט השנה: ההתייחסות היא כאל צעדת הדגלים ביום ירושלים והצעדה מוצגת כ”פיגוע רחב היקף נגד אל אקצא”
צילום: wattan

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

כמדי שנה, גם השנה מארגנות עמותות הימין צעדת דגלים סביב חומות ירושלים בליל תשעה באב. השנה יחול ליל תשעה באב ביום רביעי ה-26.7.2023. ההתכנסות היא בגן העצמאות ומשם תחל הצעדה בשעה 21.45 דרך רחוב אגרון לעבר חומת העיר העתיקה בואך אל השער החדש ומשם דרך שער שכם עד לשער האשפות. הסיום הוא בכותל.

מסלול הצעדה דומה לזה שנהוג בכל ערב ראש חודש בצעדת “סובב שערים”. הפלסטינים תמיד מתרעמים על צעדות כגון אלה, אם משום שהאקט נתפס אצלם כ”ייהוד” העיר העתיקה, אם משום ההתנכלות לסוחרים בציר הצעדה ואם בשל השיבוש הנגרם למרקם החיים שלהם, אך בסופו של דבר משלימים עם הצעדה.

השנה השיח הפלסטיני סביב הצעדה מתלהט. ברשתות החברתיות ובתקשורת ההתייחסות לצעדה הפעם היא כאל צעדת הדגלים ביום ירושלים. כזכור, בשנים האחרונות צעדת יום ירושלים ייצרה מתיחות רבה ואף היתה עילה לסבב לחימה בעזה.
בשיח הפלסטיני הצעדה מוצגת כ”פיגוע רחב היקף נגד אל אקצא” שנועד להפוך את הנוכחות הישראלית בסביבת מתחם אל אקצא לטבעית ולהשפיע על הדמוגרפיה באיזור.
ראש המועצה האסלאמית העליונה, שיח’ עכרמה סברי, מסית ידוע, אף מגדיר את הצעדה כחלק מ”מלחמת הדת” המתעצמת והולכת, שבאמצעותה רוצים “המתנחלים” להפגין ריבונות בעיר העתיקה. הדוברים מכול הפלגים קוראים לציבור הפלסטיני לעלות בהמוניו לאל אקצא ולהגן עליו מפני “הפלישות” של היהודים.

ראש העיר ליאון ביקר בקניון במזרח ירושלים: סוחרים החרימו ושפכו שמן על מפתן החנויות

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים