בגן סאקר לא מתרגשים מהבדיקה המשפטית של עיריית ירושלים: “עיר האוהלים תהפוך לארץ האוהלים”

עיריית ירושלים ומשה ליאון מבצעים בדיקה משפטית של האפשרות לפנות את עיר האוהלים בגן סאקר. מנגד, המפגינים לא מתרגשים ומציינים באירוניה – “אין סבירות לפנות את כולנו מכאן”
צילומים: פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הטירוף בירושלים רק הולך ומתעצם סביב המחאה נגד המהפכה המשפטית. היום (ראשון) פנה חבר מועצת העיר, יהונתן יוסף, אל ראש העיר משה ליאון ואל היועץ המשפטי אלי מלכה בדרישה לפנות את עיר האוהלים בגן סאקר.

כידוע אתמול התמקמו אלפי מפגינים בגן סאקר בירושלים, והקימו בו עיר אוהלים. המפגינים לנים בגן סאקר, ובכוונתם להישאר שם במשך ימים ולמחות כנגד המשך חקיקת החוק לצמצום עילת הסבירות.

“עיר אוהלים הוקמה בגן סאקר”, כך כותב חבר המועצה יוסף במכתבו, “ידוע לכולם שהגן מיועד לשימוש של תושבי ירושלים והלינה והקמת אוהלים והצבת מכשולים בו אסורה”.
בהמשך מציין יוסף כי יש “להורות על פינוי עיר האוהלים, להורות על בקרת נזקים ולחייב את מארגני ההפגנה בעלויות הנזקים. אבקשך להורות לפיקוח העירוני לחלק קנסות למקימי האוהלים”. עוד מוסיף יוסף: “אם לא תפעל להורות כן אודיע לכל תושבי ישראל על פתיחת ערי אוהלים בכל הגנים הציבוריים בירושלים לרגל החופש הגדול וחגי תשרי”.

מעיריית ירושלים נמסר כי נושא עיר האוהלים בגן סאקר נמצא בבדיקה משפטית.

אלא שבגן סאקר לא מתרגשים המפגינים מהקונפליקט החדש שצץ להם. חלק מהם מודיעים כי לא ייצאו מגן סאקר עד שתבוטל כל החקיקה המשפטית. אחרים מציינים, באירוניה, כי “אין סבירות לפנות את כולנו מכאן”, ובו בזמן מתחייבים לנקות מדי יום את גן סאקר, באופן דומה למדשאות בקיבוץ נחשון שהושארו מבריקות ומצוחצחות. ברשתות החברתיות הולך ומתחזק הסלוגן: “עיר האוהלים תהפוך לארץ האוהלים”, עם רמיזה עבה להקמת מאהלים רבים בכל חלקי הארץ.

לפחות עד ליום שני לאחר ההצבעה: ירושלים בלב מלחמת האזרחים של ישראל

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים