“בנותיי היו בחרדה ובכי היסטרי”: רגעי האימה בכביש בגין

נריה גבאי, תושבת ירושלים שנתקעה ונחסמה אתמול בכביש בגין כשבנותיה עמה ברכב והן מוקפות במפגינים, משחזרת את רגעי האימה המסויטים
צילום מסך: פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

נריה גבאי, תושבת ירושלים, נקלעה אתמול לכביש בגין כששתי בנותיה עמה ברכב. משם, הפכה הנסיעה לסיוט. וליתר דיוק – הדריכה במקום הפכה לסיוט. מפגינים רבים מנעו מגבאי להמשיך בנסיעה ובנותיה נכנסו לרגעי פחד ואימה של ממש.
לדברי גבאי, גם חזותה החרדית לא הוסיפה לאירוע, והמפגינים קראו לעברה קריאות שונות במשך כשעתיים עד שתם סרט האימה.בתיעוד שצילמה נצפות בנותיה ממררות בבכי בעוד האם אובדת עצות.
“אז אתמול נתקעתי עם רכבי בחסימה של בגין בירושלים”, כותבת היום גבאי ומשחזרת את האירוע, “שעתיים ישבתי ברכב אחרי יום עבודה, שמאחורה 2 בנותיי רעבות, צמאות ועייפות. נשמע מאתגר? חכו שתשמעו מה באמת היה.
המון זועם שדופקים על רכבים ושמשות, מנסים לשבור מראות, בחורות שעוברות ומטיחות את מקל הדגל בבחורי ישיבה שעמדו בצד הדרך סתם כי בא להן…. בסרטון רואים את בנותיי בחרדה ובכי היסטרי כאשר אני בעצמי לחוצה מהסיטואציה וצריכה להירגע קודם לכן.
“לאחר מכן נשמעו לעברי מספר קריאות כגון: ‘לכי תלמדי ליבה ותשלחי את הבת שלך ללמוד ליבה שלא תצא מפגרת כמוך’, ‘תשלמי מיסים ואל תחיי על חשבוני’ ועוד פנינים…
ברור לכם שכל זה נאמר לי רק בגלל חזותי החרדית. מי שמכיר אותי יודע שההשכלה שלי היא מעבר לליבה… כולל תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה ועוד!!!

“מעבר לכך, לצעוק לחרדית לכי ללמוד ליבה מצביע על בורות. הרי בנות בכל המגזר החרדי לומדות ליבה ובכלל את כל המקצועות לפי תוכנית משרד החינוך. ובנוסף לומדים תנ”ך, יהדות, דינים, מחשבת ישראל ועוד. מה שאומר שבנות חרדיות לומדות בהיקף גדול יותר משאר המגזרים. הדיון של ליבה הוא בחינוך הבנים וגם שם זה מתחלק”.

חוגים של השמאל בירושלים: “להחרים את הסופרמרקטים של רמי לוי”

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים