תחקיר: ניר ברקת לא ניתק אחזקותיו בחברות בארץ ובעולם

מתחקיר של העיתונאי אורי בלאו באתר “שומרים” עולה כי יותר מעשור מאז נכנס לפוליטיקה, ניר ברקת הוא עדיין בעל הזכויות בחברות רבות הרשומות בין השאר בישראל, ארצות הברית, לוקסמבורג ובמקלט המס איי הבתולה
צילום: פייסבוק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

שר הכלכלה ניר ברקת לא שיחרר אחזקותיו בחברות שונות ולא נפרד מהפרוטופוליו העסקי שלו, כך מפרסם העיתונאי אורי בלאו בתחקיר האתר “שומרים”. לפי הפרסום, בעבר טען ברקת כי עסקיו מוחזקים ב”נאמנות עיוורת” אצל אחיו אלי ברקת, אלא שהכללים אינם מאפשרים לשר נאמנות של קרוב משפחה.

עוד נטען כי כיום, יותר מעשור מאז נכנס לפוליטיקה, ברקת הוא עדיין בעל הזכויות בחברות רבות הרשומות בין השאר בישראל, ארצות הברית, לוקסמבורג ובמקלט המס איי הבתולה. כמו כן עולה כי למרות כללים ברורים ומחייבים, שאושרו כהחלטת ממשלה ב-2003, ביחס לעסקים פרטיים של שרים, ברקת לא מכר או החכיר את עסקיו וגם לא ביקש היתר מיוחד שיאפשר לו להמשיך להחזיק בהם.

בנוסף נטען בתחקיר “שומרים” כי “לא מדובר רק בעניין פרוצדורלי אלא בסוגיה הקשורה ישירות לניגודי עניינים פוטנציאלים של השר, שאחזקותיו התרחבו גם במהלך כהונתו כחבר כנסת: כך למשל אחת החברות האמורות פועלת בתחום רשתות השיווק שאליו יש למשרד של ברקת נגיעה ישירה; חברה אחרת מחזיקה בבית השקעות מרכזי בישראל וחברות נוספות קיבלו הלוואות מבנקים שונים”.

חוגים של השמאל בירושלים: “להחרים את הסופרמרקטים של רמי לוי”

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים