השר למורשת הזכיר את הרופא שנרצח בקפה הלל – וחטף על הראש

השר למורשת עמיחי אליהו ניסה בימים האחרונים לבקר את הרופאים השובתים באמצעות דוגמא הפוכה של ד”ר דוד אפלבום ז”ל שנרצח בקפה הלל. אלא שלפחות בחלק מהמקרים זה חזר אליו כמו בומרנג
צילום: X

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

השר למורשת, עמיחי אליהו, תקף בימים האחרונים את נושא מחאתם של רופאים רבים בישראל כנגד המהפכה המשפטית. כידוע, בין השאר, רופאים רבים הודיעו כי ישבתו, חלקם אף מימשו לפרקים את הבטחתם.

תחת זו יצא קצפו של השר אליהו על הרופאים המוחים, והוא החליט להעלות פרסום שבו ציין כדוגמא הפוכה לכאורה את דוד אפלבום ז”ל, לשעבר מנהל מחלקת המיון בבית החולים שערי צדק. בשנת 2003 אפלבום ובתו נאוה נרצחו יום לפני חתונתה בפיגוע תופת בקפה הלל בירושלים.

“תכירו, ד”ר דוד אפלבום הי”ד, מנהל מחלקת מיון בשערי צדק ירושלים”, כתב השר אליהו ואף השתמש בתמונתו של הנרצח, “מעולם לא עשה אפליה בשירותו הרפואי. לא הכניס פוליטיקה בשערי בית החולים ונרצח עם בתו ערב חתונתה בפיגוע בקפה הלל בעקבות ‘הסכמי השלום’ הארורים. הוא לא יצא לשביתה למרות הסכמי אוסלו, למעשה אני מסופק האם מישהו ידע מה היתה משנתו הפוליטית.
דוגמא ומופת”.

אך אם אליהו סבר כי דבריו ישכנעו מישהו ממתנגדי הרפורמה, או אולי יציגו באור בעייתי את נושא שביתת הרופאים, הרי שהתוצאה היתה הפוכה. מטח של אמירות בוטות ונוקבות נורה לעבר אליהו, על ידי מגיבים רבים שראו בהעלאת שמו ותמונתו של אפלבום ז”ל כמהלך ציני ושימוש בלתי ראוי. בין השאר הואשם אליהו כמי שאיננו מכבד את הנרצח ואף מייחס בשמו את מה שלא ניתן לייחס לו. אחרים ציינו כי בעיניהם השר חצה קו אדום ועשה מעשה שעלול לפגוע בבני משפחת אפלבום.

מנגד, כמובן שגם לא חסרים בישראל תומכים ברוח הדברים של אליהו, חבר מפלגת עוצמה יהודית. כמו קונפליקטים רבים שפורצים כיום – הרוב בעיני המתבונן.

****
חוגים של השמאל בירושלים: “להחרים את הסופרמרקטים של רמי לוי”
****

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים