במהלך תשעה באב: הפלסטינים מכריזים על “יום זעם” בירושלים

לאורך תשעה באב: הפלסטינים מכריזים על “יום זעם” בירושלים וקוראים לציבור הפלסטיני להתעמת עם “פלישת המתנחלים” לאל אקצא בכל רחוב ובכל כיכר
צילום ארכיון: אי.פי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

לקראת צעדת ליל תשעה באב (צעדת ליל תשעה באב: הפלסטינים רואים בה השנה “סדין אדום”, בדומה לצעדת הדגלים ביום ירושלים) ולאורך כל יום תשעה באב, הפלסטינים מכריזים על “יום זעם” בירושלים וקוראים לציבור הפלסטיני להתעמת עם “פלישת המתנחלים” לאל אקצא.

עוד נקרא הציבור הפלסטיני להתעמת בכל רחוב ובכל כיכר. מי שמתפללים הערב באל אקצא נקראים להסתגר בהר ולהישאר ללון בו (איתיקאף), כדי להתייצב מוכנים ל”הגן” עליו החל ממחר בבוקר, עם תחילת עליית היהודים להר הבית. לטענתם, בכוונת ארגוני המקדש היהודיים לנצל את תשעה באב כדי להעלות מספר שיא של מבקרים יהודיים להר.

גם שיח’ כמאל חטיב, ערבי ישראלי המשמש כסגן נשיא התנועה האסלאמית, קורא לציבור הערבי לבוא ולהגן על אל אקצא. לטענתו, ליהודים אין זכות אפילו ל”גרגיר אחד” מאדמת אל אקצא וכל כוונתם היא להקים על חורבות המסגד את בית המקדש.

הפלסטינים רואים בצעדת סובב השערים היום ובעלייה להר הבית מחר, משום ניסיון של ישראל ל”ייהד” את אל אקצא, תוך ניצול של מועדים יהודיים כדי לקבוע עובדות בשטח ולשנות את המצב הדמוגרפי במתחם.

עוד מוסיפים הפלסטינים כי השנה חל יום תשעה באב ב-27.7.2023, שאותו הם (הפלסטינים) מציינים כיום השנה השישי להסרת השערים המגנומטריים שהותקנו בהר ב-2017 לאחר רצח השוטרים ובו הם רואים יום ניצחון.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים