משה ליאון ועיריית ירושלים קיבלו 15,000 שקל קנס, אבל מה זה בכלל משנה?

משה ליאון ועיריית ירושלים נקנסו בפעם השנייה על תעמולה אסורה בפרסומים רשמיים. שאלה: האם נחוץ בכלל לראש העיר פרסום, כשאף מועמד לא הכריז על התמודדות מולו?
צילום: פייסבוק משה ליאון

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ראש עיריית ירושלים משה ליאון נקנס באחרונה ב-15 אלף שקלים בצוותא עם עיריית ירושלים, זאת על ידי ועדת הבחירות המרכזית, בגין שימוש בתעמולת בחירות אסורה בפרסומים לאירועי יום העצמאות בירושלים.
הקנס הושת על ליאון, יחד עם עיריית ירושלים, כמה חודשים בלבד לאחר שראש העיר והעירייה קיבלו קנס על עניין דומה בגובה 40 אלף שקלים.

בימים אלה עומד ליאון לבדו במרוץ אל עבר ראשות העיר ירושלים בבחירות שייערכו בחודש אוקטובר הקרוב. לאחר כמעט חמש שנים שנויות במחלוקת תחת הקדנציה של ליאון, אין נכון לעכשיו אף מועמד חילוני שהודיע על כוונתו להתמודד מולו, וכך גם מקרב הציבור הדתי-לאומי.
ליאון, כזכור, זכה בבחירות הקודמות לאחר שנשען על בלוק חרדי עצום, שהכניס אותו במו ידיו ללשכת ראש העיר, תוך שהוא זוכה לתמיכה מועטה ממגזרים אחרים בעיר. כידוע, סיעתו כלל לא הצליחה להיכנס למועצת העיר.
האם בבחירות הבאות כבר לא יזדקק ליאון לקמפיין מאסיבי במיוחד, ויצלח את דרכו לקדנציה נוספת בקלילות, בשל היעדר מועמדים מתחרים?

כך או אחרת, מדובר, כאמור, במקרה השני שבו נקנס ליאון יחד עם עיריית ירושלים. גם בתחילת השנה נטען כי בוצע שימוש אסור בתעמולה שמסגרתו אירועים רשמיים פורסמו תחת הכותרת “בברכתו של משה ליאון”.

יו”ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט נעם סולברג, ציין הפעם את הישנות המקרה מצד ליאון ועיריית ירושלים ושב והדגיש כי “הפרסומים צריכים להיעשות במידה ובאופן הראויים, ולהעמיד במרכז את ירושלים ולא את משתתפי האירועים והמזמינים אליהם”.

תגובת עיריית ירושלים: “העירייה פעלה בתום לב בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לעירייה ולאחר שנועצה בו. יו”ר ועדת הבחירות לא קיבל את עמדת היועץ המשפטי, ומכאן פסיקתו. העירייה מכבדת את פסיקת הוועדה ותפעל בהתאם לכך”.

****
“השתמשו בכוח כדי לפגוע במי שהצביעו להם”: יוסי חביליו פותח פה על תנועת התעוררות
****

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים