“זה דבר תינוקי להתגרות ככה באזרחים מסורים”: דאום מתפוצץ על בן גביר

העיתונאי חנוך דאום מתפוצץ על השר הביטחון לאומי איתמר בן גביר והיחס שלו לדעתו למצביעי השמאל-מרכז: “נכנס להם מתחת העור – עושה לעברם אצבע משולשת ומסובב את הסכין בליבם”
צילומים: פייסבוק, ויקיפדיה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הולך וצובר לו עוד מתנגדים. היום (שישי) מפרסם העיתונאי, הפובליציסט והסופר, חנוך דאום, טקסט נוקב מדם לבו בעניין בן גביר והנזק שלכאורה הוא גורם לאחדות בישראל.
“אחרי שהוקמה הממשלה אמרתי לחברים שהצביעו לגוש המרכז שמאל שיש לי תקווה ואני אפילו קצת מעריך שהחשש שלהם מאיתמר בן גביר יתבדה”, כך לדברי דאום, “היתה לי תחושה שהוא לא משקר כשהוא אומר שהפרובוקציות שמזכירים לו מהארכיון – התרחשו בצעירותו והוא נמצא היום במקום אחר, והאמנתי גם שהעובדה שהציבור בחר בו בגלל תחושה של אובדן ביטחון אישי, תגרום לו להתבגר לתוך התפקיד ולהיות ממלכתי יותר.
“שגיתי”, מבהיר בכנות דאום, “מתברר שאלה היו תקוות שווא. הבנתי את זה באופן סופי במוצאי שבת שעברה, כשאחרי שבת שבה עלו עשרות אלפי ישראלים לירושלים ברגל, בזמן שבו מאות אלפי ישראלים היו בחרדה אמיתית מהחקיקה בכנסת, הוא כתב בסוג של יוהרה ילדותית מדהימה: ‘בר הסלטים נפתח, שבוע טוב’.

“זה דבר תינוקי להתגרות ככה באזרחים מסורים. היה משהו כל כך לא בשל בהתגרות הזו, שבאמת נתקפתי בעצב נורא. חשבתי על אלה שלא בחרו בבן גביר ולא בחרו בימין, ולא זו בלבד שהפסידו בבחירות ולא זו בלבד שאיתמר פאקינג בן גביר, מי שהיה עבורם סמל לכהניזם וקיצוניות נהיה לאחד מראשי הקואליציה, ולא זו בלבד שהוא גם השר שאחראי על הסדר בהפגנות שלהם, כאילו לא די בכל הדבר הזה שגם כך קשה להם לעכל – הוא מגיע, ובמקום להבין שתפקידו כשר זה לעבוד עבור כולם, הוא פשוט מטריל אותם, את האזרחים הטובים האלה שכל חטאם הוא שלא הצביעו לו, נכנס להם מתחת העור – עושה לעברם אצבע משולשת ומסובב את הסכין בליבם, לב שגם כך שותת דם”.

****
סיים הופעה ועלה על מדים: המילואים האמיתיים של עידן עמדי, לא של שגיא

****

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים