בוטניפלצת בגן הבוטני: קיץ 2023 בירושלים

בוטניפלצת בגן הבוטני, קיץ 2023 בירושלים: הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים מזמין את הקהל הרחב להגיע החל במהלך חודש אוגוסט הקרוב לאירוע הקיץ הגדול
צילום: תום עמית

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הכל החל בלילה עם ירח מלא כשד”ר אורי פרגמן ספיר, הבוטנאי הראשי של הגן הבוטני, עבד במשרדו בספרייה הבוטנית של הגן כשלפתע שמע רחש מוזר. אורי הלך בעקבות הרעש ופתאום ראה בפינה נידחת, שאף אחד לא מגיע אליה אף פעם, במדף גבוה ומאובק ספר עתיק מאוד – ספר המפלצמחים הגדול. כשהתקרב, החל הספר לרעוד, נפל וממנו החלו לצאת המפלצמחים שהתפזרו בכל רחבי הגן.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים מזמין את הקהל הרחב להגיע במהלך חודש אוגוסט הקרוב לאירוע הקיץ הגדול -בוטניפלצת.

במהלך הקיץ מוזמנים הילדים וההורים להצטרף למסע להכרת המפלצות הייחודיות ויחד עם זחליה הזחל, אוהב ההרפתקאות, לחקור את היצורים המסתוריים שהשתלטו על הגן וללמוד על הטבע, על חוקי המדע ועל ערכי קיימות והכל דרך פעילויות, משימות והפעלות משפחתיות משעשעות שיקבלו מזחליה ויהיה עליהם לבצע לכל אורך המסלול.

בין היתר יפגשו הילדים את סינדרלוטוס יפהפיית האגם, קרוקודשא המשונה, פיקאקטוס המדהימה, בלוטי הסנאי, פלורנס הפורחת, את שומר היער ושומר הצמרות, דרך אגבה, טרופי טרוף, שממישה המנסה להעלים את גופה ועוד.

המפלצות, פרי יצירתו של האמן והמעצב הישראלי אלכסנדר חייצקי, יוצרו ועוצבו במיוחד לפעילות הקיץ בגן הבוטני.

 

צילום: אלכס חייצקי

כל מבקר/ת בגן מוזמן לצאת להרפתקה במסלול המפלצות המשתרע על פני 1.2 קילומטר ובו 17 תחנות. ברחבי הגן ממוקמות כ-25 מפלצות ענק צבעוניות בגובה של 3 עד 16 מטרים, מעוצבות בעיצוב עכשווי עם תאורה וסאונד ייחודים המוסיפים אפקטים מרהיבים במיוחד בשעות הערב. ליד כל מפלצת ימצאו המבקרים/ות דף מספר המפלצמחים המקורי ובו סיפורה של הדמות בחרוזים, ההקשר הבוטני ומשימה שיוכלו לחקור וללמוד על המפלצת. המשימות יכללו בין היתר הכנת קומפוסט, צילומי סלפי עם המפלצות הצבעוניות, משחק מחבואים והסוואה עוד.

השנה, לאור החום הצפוי באוגוסט הוחלט לפתוח את הגן בשתי פעימות: פעימת בוקר 09:00-13:00 ופעימת ערב 17:00-21:30. בשעות הצהריים לא תתאפשר כניסה לגן.

שעות הפעילות הוארכו והחל משעות החשיכה יוכלו המבקרים ליהנות מתאורה מרשימה וססגונית בגן של אמן התאורה גיל טייכמן. לכל אורך המסלול יותקנו עמדות צינון.

שעות הפעילות: ראשון עד חמישי: 30.7-31.8  

בוקר 09:00-13:00, אחה”צ 17:00-21:30 (כניסה אחרונה 20:30)

שישי 09:00-13:00, מומלץ להצטייד בכרטיסים מראש

עלות: כרטיס רגיל מגיל שנתיים ומעלה –מכירה מוקדמת 84 שקלים

הפעילות מיועדת לגילאי שנתיים עד 10

 לפרטים והזמנת כרטיסים: בימות 6226*

לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים