“פרה אדומה” מתגייסת לטובת הקמפיין הפלסטיני “אל אקצא בסכנה”

בזמן שהפרות האדומות קופצות למרכז השיח ומיועדות להביא לטיהור יהודים מטומאת מתים, כך שיוכלו לעלות להר הבית – הנרטיב הפלסטיני על סכנת “ייהוד אל אקצא” מתחזק
צילום: AlQastalps

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בחדשות סוף השבוע של “חדשות 12” שודר תחקיר של העיתונאי עמרי מניב העוסק בפרות אדומות שהובאו ארצה מטקסס ועל “הזרמת כספים” לכאורה ע”י הממשלה לטובת “הקמת בית המקדש השלישי”.

לטענת התחקיר, חמש הפרות, ולמצער אחת מהן, המוחזקות לפי שעה ברפת באזור בית שאן, עתידות להיטבח בעוד מספר חודשים, במקום שכבר הוקצה לכך בהר הזיתים. בשרן אמור להישרף לאפר, אשר לאחר ערבובו במים, יספיק לטיהורם של מיליוני יהודים מטומאת מתים שדבקה בהם.
לאחר טקס הטהרה, יוכל כל יהודי החפץ בכך, לרבות מאות אלפי חרדים שכיום נמנעים מלעשות זאת, לעלות להר הבית, ואפילו להיכנס למסגד “כיפת הסלע”, שמן הסתם בו עמד בית המקדש.

אם לא די בעלייה היומיומית של עשרות ומאות יהודים להר הבית, בהשתחוויות ובתפילות, בעליית שרים וחברי כנסת, בהן רואים הפלסטינים “פלישות” המפרות את הסטטוס קוו בהר ועדות לכוונתם של חוגים יהודיים ל”ייהד” את אל אקצא, התגייסה עכשיו גם ה”פרה האדומה” לטובת העצמת הנרטיב הפלסטיני “אל אקצא בסכנה”.

צילום: AlQastalps

הרשתות החברתיות והתקשורת הפלסטינית מסקרות בהרחבה את סיפור התחקיר, תחת סלוגנים כמו: “הסכנה מתקרבת לאל אקצא” או “בית מטבחיים לפרות אדומות”. רבים רואים בכך עוד הוכחה לסכנות הנשקפות למקום הקדוש עבורם ומחזקים את הקריאה לציבור הפלסטיני להגיע בהמוניו ולהגן על אל אקצא.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים