“דמו של ראש ממשלתנו האהוב יצחק רבין לא סמיך מדם של אף אזרח אחר”: ארי שמאי מגיב

“אני רואה את הימין כועס על ערוץ 14 על ההדחה”. עו”ד ארי שמאי מגיב להדחתו מתוכנית הפטריוטים ומתייחס לדבריו בעניין הרוצח יגאל עמיר
צילום מסך ערוץ 14

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

עו”ד ארי שמאי שמאז אתמול (ראשון) עומד בעין הסערה בעקבות דבריו בתוכנית הפטריוטים בערוץ 14 כי “הגיע הזמן לשחרר את המתנקש יגאל עמיר”, הודח כידוע לצמיתות לפי החלטת הערוץ. “הדברים החמורים שאמר ארי שמאי משקפים את דעתו בלבד”, נמסר בתגובת ערוץ 14, “לאור חומרת הדברים, מר שמאי לא יוזמן יותר להופיע בתוכניות הערוץ”.

היום, מגיב שמאי לדברים. בשיחה עם העיתונאי גיל משעלי באתר מאקו הוא אומר כי “כבר לפחות 15–18 שנה שיש לי דעה נחרצת שאומרת שאין להפלות את יגאל עמיר מול איש, מול אף איש אחר שמואשם ברצח. זו הדעה הכי דמוקרטית בעולם, כולם צועקים ‘דמוקרטיה’ ברחובות. אין עוד מדינה בעולם לדעתי, בטח לא מדינה דמוקרטית, שקיים בה חוק כזה, לא פרסונלי ולא רטרואקטיבי. הרוצחים של אנואר סאדאת – אלה מהם שנשארו בחיים – שוחררו. לצבי גור היה תאריך שחרור. למארי פיזם יש תאריך שחרור, וגם לרוני פיזם. את עונשו של סמיר קונטאר קצב כבוד הנשיא שמעון פרס. זאת הבעת דעה לגיטימית, בטח משפטית. אנשים השתגעו פה לגמרי”.

עוד מוסיף שמאי בתגובה כי “אני רואה את הימין כועס על ערוץ 14 על ההדחה. בלי לדבר איתי הם הודיעו שהם זרקו אותי לגמרי. מה אמרתי? אני דיברתי בעדו? אני דיברתי נגד חוק פרסונלי. דמו של ראש ממשלתנו האהוב יצחק רבין לא סמיך מדם של אף אזרח אחר. אותם אנשים שהצלחתי להכעיס אותם, הם תומכים בהפלייתו של יגאל עמיר? אתה יודע, יכולתי לתת לך עשרות שמות של רוצחים, התמקדתי עכשיו בשלושה. קונטאר, משפחת פיזם וגור – לכל אלה היה תאריך שחרור, יש והיה. רק ליגאל עמיר אין, זה הכל. לא קיים בשום מדינה דמוקרטית בעולם. מי שלא משתכנע אחרי הדברים האלה, סימן שאין לו אוזן קשבת”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים