אבעבועות הקוף תוקפות בירושלים והסביבה? חשש לזיהוי שני מקרים

האם אבעבועות הקוף תוקפות בירושלים והסביבה? מקרה ראשון של גבר בן 20 זוהה במרפאה בירושלים, כפי שפורסם לראשונה בכאן 11. במקרה נוסף עולה חשש לאבעבועות הקוף בקרב אישה כבת 40, תושבת אחד היישובים הסמוכים לירושלים
צילום: shutterstock

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

חשש לשני מקרים של זיהוי ואבחון אבעבועות הקוף השבוע בירושלים והסביבה.

במקרה הראשון, שפורסם לראשונה בכאן 11, על ידי העיתונאית קטי דור, גבר בשנות ה-20 לחייו אובחן במרפאה בירושלים כחולה אבעבועות הקוף. ככל הידוע, הוא איננו מחוסן בחיסון לאבעבועות שחורות שמספק הגנה גם לאבעבועות הקוף.

במקרה נוסף, עולה חשד לאבעבועות הקוף בקרב אישה בת כ-40, תושבת אחד היישובים הסמוכים לירושלים. ככל הידוע היא טרם הציגה תיעוד חיסונים וכעת שוהה בבידוד.

בשני המקרים ההערכה היא כי ההידבקות התרחשה בישראל, מאחר והשניים לא שהו באחרונה בחו”ל. לכן, להערכות רופאים ישנם בישראל עוד מקרים, שטרם נודע עליהם. יש לציין כי לפני כחודש אובחנו אבעבועות הקוף בקרב מטופל בבית החולים איכילוב. במערכת הבריאות מבהירים כי חיסון אבעבועות מגן מהדבקה ובכל אופן מתחלואה קשה.

אבעבועות הקוף היא מחלה זיהומית של שלפוחיות צורבות, חום וגרד עז, שעלולה להופיע בקרב בעלי חיים ובכללותם בני אדם. הדבקה באבעבועות הקוף יכולה להתרחש כתוצאה מטיפול בבשר של חיות בר, נשיכת חיה או שריטה, מגע עם נוזלי גוף, חפצים מזוהמים, או מגע קרוב עם אדם נגוע. ניתן לאשר אבחנה על ידי בדיקת PCR.

מי שמחוסן נגד אבעבועות שחורות נחשב לבעל סיכוי מופחת לקבל זיהום של אבעבועות הקוף. מדובר בנגיפים קרובים, ובעבר הוכח כי חיסון נגד אבעבועות שחורות הצליח להגן באופן מלא על קופים שהוזרקה להם מנה של אבעבועות. עם זאת, ישנה משמעות לפרק הזמן שעבר מאז החיסון, ובכל מקרה לא מדובר במניעה מוחלטת.

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים