קבוצת ליברלי-ם וחילוני-ם מבטיחה לא לוותר: מכאן תבוא הבשורה לבחירות המוניציפליות?

כ-200 תומכים ופעילים מטעם קבוצת חילוני-ם וליברלי-ם התאספו אמש (שני) בבית הכרם. המטרות הראשונות: יצירת קהילה חזקה בירושלים והעלאת אחוזי ההצבעה בבחירות המוניציפליות
צילום: פייסבוק חילוני-ם וליברלי-ם אחרים, מוריה רודל סילפן

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אז מה בעצם עומד לעלות בגורל החברה הליברלית והחילונית בירושלים? נכון לעכשיו אין אף גורם שהציג את מועמדתו לראשות העיר במטרה להתמודד מול ראש העיר המכהן משה ליאון, שכידוע נתמך על ידי בלוק חרדי מאסיבי.

קבוצה בשם חילוני-ם וליברלי-ם אחרים התכנסה אמש (שני) לראשונה בבית הקפה השיתופי בית הוועד שבשכונת בית הכרם. למפגש הגיעו כ-200 תומכים ופעילים.
המפגש נבע מרצון עז לתת מענה לצורכי החברה החילונית והליברלית בעיר, שנדמה כי נדחקת לשוליים העירוניים, על אף הרעשים הגדולים שעושה מעת לעת עיריית ירושלים. וכפי שפעילים בקבוצה מתארים, “תודה לעיריית ירושלים שהחליטה לפני כמה חודשים שבית הקפה שייפתח בגן השושנים יישאר סגור בימי שבת”.

בדף הפייסבוק של “חילוני-ם וליברלי-ם אחרים” סוכם הבוקר (שלישי) המפגש ברוח אופטימית, ובין השאר צוין כי זהו “שחר של יום חדש”.
עוד נכתב כי “דיברנו על הגדרה עצמית.
הצעירים דיברו יותר על יוקר המחיה; המבוגרים על הנכדים שעזבו; חלק אמרו שחייבים להרים את אחוזי ההצבעה לבחירות ויפה שעה אחת קודם; אחרים רצו דווקא להתמקד בחינוך חילוני ליברלי. כולם חזרו וקראו שיש להמשיך לנוע; לא מעט אנשים כבר הציעו לתרום כסף, הציעו משאבים ותשתיות”.

כמו כן צוין כי “בשנים האחרונות הציבור החילוני נחלש. הקהילות נחלשו, הטון ירד, מקומות בילוי נסגרו… אבל אמש קרה תהליך הפוך. העיניים נצצו, לא בצחוק. חילונים ליברלים זרים ומוכרים התחבקו זה עם זו, בלי שמאלץ. אנחנו התרגשנו מעומק ליבנו מההמונים שהגיעו, מהיוזמה הזו שעפה הרבה יותר גבוה משניתן היה לדמיין”.

לסיכום נכתב כי “אנחנו לא מתכוונים לשחרר…
תהיה לנו קהילה… יהיה חינוך ליברלי לילדים. נאבק על הבחירות הבאות ועל אחוזי ההצבעה”. 
שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים