מעלה אדומים בשיא המתח בין יהודים לערבים: “כל האגם המלאכותי בפארק מלא בני דודים”

יום לאחר פיגוע הירי מגיעים היחסים בין יהודים לערבים במעלה אדומים לשיא של מתיחות וכעס. תושבי העיר זועמים וטוענים כי “הכתובת היתה על הקיר”
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

יממה מאז פיגוע הירי ונדמה כי מעלה אדומים מגיעה לנקודת רתיחה. היחסים בעיר בין יהודים לערבים בשיא של מתיחות. ביקורת עזה מושמעת כנגד ניהול הרחובות במעלה אדומים. תושבים יהודים רבים בעיר מתלוננים כי פלסטינים מגיעים למעלה אדומים ולדבריהם מסתובבים בה בהמוניהם, מבלים בה, מבצעים קניות – מה שכעת כבר לא בא בחשבון מבחינת התושבים היהודים.

ניתן להתרשם כי רמת הפחד והכעס הגיעה לשיא, לעתים אף אולי מעבר לרף של גזענות, אבל אפשר להבין את האימה. יריות באמצע היום, סמוך לקניון, ביום קיץ של חופש גדול – זה משהו שאי אפשר לחיות איתו. “כל האגם המלאכותי בפארק מלא בני דודים”, נכתב אמש ברשתות החברתיות של מעלה אדומים, “כאילו לא היה פיגוע בצהריים, הם מבלים אצלנו חופשי”.

עיקר הטענות מופנות כלפי עיריית מעלה אדומים ומשטרת ישראל. “הכתובת היתה על הקיר”, נכתב אמש בפוסט בדף של תושבי מעלה אדומים, “מה חשבו שיקרה? העיר מלאה ערבים, העיר מפוצצת”.
כיצד בעצם ניתן לטפל בנושא? באם הגיעה העת להפריד בין אוכלוסיות – זאת על רקע הפיגוע הדקירה במעלה אדומים בתחילת השנה? “מפחיד להסתובב פה ברחובות”, אומרת תושבת העיר, “אנחנו בביתם מפוחדים, והם מטיילים פה בחוץ”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים