הדרת נשים אפילו בבית הקברות? המצבה שרוססה בגבעת שאול

בהר המנוחות בגבעת שאול רוססה בשחור מצבה של אישה שעליה הופיעה תמונתה. תחתיה נותרו הקבר של בעלה ותמונתו, ללא פגע. “הוא גבר, אז תמונה שלו מותרת, כדי שלא יוותר ספק לגבי המניעים של אותם קיצוניים שעשו את מעשה הנבלה הזה”, אומר הבן
צילום: ויקיפדיה, נופר שוסטר

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

האם הדרת הנשים מהמרחב הציבורי הגיעה גם לבית הקברות? בהר מנוחות בגבעת שאול הושחתה מצבת אישה שעליה הופיעה תמונת פניה.
בני משפחתה של האישה, שקבורה מעל בעלה, מצאו את מצבתה מרוססת בספריי שחור כך שכלל לא ניתן לראות את התמונה. תחתיה, בקברו של הבעל, נותרה התמונה גלויה כפי שהיתה.”המצבה של אמא שלי ז”ל הושחתה בהר המנוחות בגבעת שאול כי כנראה תמונה של אישה לא באה להם טוב”, מתאר יואל, בנה של האישה, “מתחתיה מצבה של אבא שלי ז”ל. הוא גבר, אז תמונה שלו מותרת, ונותרה על כנה כדי שלא יוותר ספק לגבי המניעים של אותם קיצוניים שעשו את מעשה הנבלה הזה, וכנראה גם על הדרך דרכו על התורה ועל ההלכה, כך שיהודים הם לא. ואולי כל זה בא כדי להזכיר לכולנו שוב באיזה אופל אנחנו חיים ועל מה אנחנו נלחמים פה”.

בפוסט שהעלה נכדה של האישה, תום, בצירוף התמונה, הוא כותב כי, “זו המצבה של סבתא שלי ז”ל, שנפטרה לפני 4 שנים, בבית הקברות הר המנוחות בירושלים. על המצבה תמונה שהכי מייצגת את מי שהייתה – מחייכת, רגועה, שעונה לאחור. השבוע הקבר שלה הושחת. התמונה שלה הושחרה.

“למישהו לא בא טוב שמוצגת תמונה של אישה במרחב, ממש מעל המצבה של סבא שלי ז”ל, שעליה התמונה שלו. לצערי יש זרמים שבאופן קבוע מדירים נשים מהמרחב הציבורי, מוחקים אותן מפרסומות ומשחיתים שלטי חוצות. זה פשוט לא יאמן שאפילו אחד הערכים הקדושים ביהדות, שמירה על כבוד המת (אך לא המתה), לא עצר את השנאה.”נשים, תדעו שגם במקום האחד שאליו תגיעו בסוף חייכן, בבור בו תישארו ככל הנראה לנצח, גם שם לא תהיו רצויות. אתן אפילו לא צריכות לחיות בשביל שיהיה מי ששונא אתכן, בשם דת משה וישראל.

עוד תזכורת למציאות החשוכה שלנו כאן”.
שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים