בסוף תישאר לו רק הצ’אקרה ברחוב קינג ג’ורג’: המתקפה על ניר ברקת במסעדה בנווה צדק

בסוף הוא יוכל לבלות רק במסעדת הצ’אקרה בקינג ג’ורג’ במרכז ירושלים: פעילי המחאה נגד המהפכה המשפטית פצחו במתקפת הקנטות נגד שר הכלכלה ניר ברקת שעה שבילה במסעדה בנווה צדק בתל אביב
צילום: ויקיפדיה - אילן קוסטיקה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ביום שישי בערב בילה שר הכלכלה ניר ברקת במסעדה בשכונת נווה צדק בתל אביב. במהרה הגיעו למקום פעילים של המחאה נגד הרפורמה המשפטית ושיבשו לברקת את הבילוי.

חלקם צעקו לעברו באירוניה, “בושה, אתה מחלל שבת”, אחרים פצחו בקריאות, “כאן זה לא איראן”.

לא מדובר באירוע הראשון שבו מוצאים פעילים של המחאה נגד המהפכה המשפטית את הלוקיישנים החביבים על ברקת. ראש העיר לשעבר שידוע בחיבתו למסעדות גורמה טובות דוגמת הצ’אקרה במרכז העיר בירושלים, מבלה מדי פעם גם בתל אביב.

“איך ברקת לא מבין שהוא לא רצוי יותר בתל אביב”, נטען על ידי אחד הפעילים נגד המחאה, “שלא יתקרב יותר לעיר הזו”. פעיל מחאה נוסף הודיע כי מבחינתו , “לשלם לבעלי מסעדות בתל אביב את סכום הארוחה של ברקת, העיקר שיגרשו אותו”.

האם ברקת, שמתגורר כידוע בשכונת בית הכרם בירושלים, עוד אכן עלול להפוך לפרסונה נון גראטה במעוזים חילוניים וליברלים של ישראל? נדמה כי כך או כך, ברקת, שנכנס לפוליטיקה כהבטחה גדולה, הולך ומאבד גובה באחרונה. עבור מצביעי הליכוד ייתכן כי איננו בוטה ולוחמני מספיק, ואילו בקרב המחנה שמנגד נתפס ברקת כמי ששותק, ממלא פיו מים, ומאפשר למהפכה הדיקטטורית לשיטתם להתקדם.

האם גם מקשיי הפופולאריות האלה יידע ברקת לצאת כשידו על העליונה? מי שידע הצלחות רבות בחייו וסימן את כיבוש ראשות הממשלה להמשך הקריירה הפוליטית שלו, נתקל עתה במחאה המאירה אותו באור אחר, בוהק הרבה פחות.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים