יש עתיד: האוהדים והאנרגיות שחוזרות, ידחפו את בית”ר לבמה המרכזית

תצוגת התכלית של הקהל של בית”ר במשחק הבית מול פאוק, מוכיחה שהאימפריה עוד תחזור
צילום: בית"ר ירושלים הדף הרשמי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

לכאורה זה היה ערב שגרתי. שוב קבוצה בסטנדרד אירופי בינוני גבוה ושוב תבוסה מחפירה של בית״ר. שוב גולים עצמיים מטופשים, עוד פעם ממטרות באמצע משחק רשמי באירופה ועוד פעם אין חניה והתפריט הקבוע בדרך לתבוסה מהדהדת נוספת.

אבל מבעד לכל זה מבצבצת לה שורה תחתונה אחת – העתיד צבוע בצהוב שחור. תצוגת השיא של הקהל, הסטוריז של האוהדים, תפילת הערבית ההמונית במחצית, הטירוף, הג׳ננה. זה המנוע האמיתי של בית״ר, וכמו שהשרופים שרים ״האימפריה עוד תחזור״.

לא, זה לא ילך בקלות. בשביל בעל בית מהקליבר של מיץ׳ או שחר, הקהל של בית״ר יצטרך ללכת צעד קדימה. להבין שמנטרות גזעניות וחשוכות תוקעות אותו בעידן האבן. אם רק יצליחו לסדר כמה ברגים, בעזרת השם יהיה טוב.

ובקשר לעונה שזה עתה נפתחה, גם כן יש סיבות לאופטימיות. בשנה שעברה, בזמן כזה, בית״ר היתה בסימן שאלה. האוהדים הפגינו מתחת לבית של משה חוגג, וברק אברמוב עוד לא ידע אם הוא קופץ פנימה. רק בחודש ספטמבר העסק התחיל להתארגן, אבל בסוף זה נדבק. ורק הצתת המועדון של הפועל תל אביב בוולפסון, ערב המשחק בטדי, שעלתה לבית״ר בהפסד מולם, מנעה מבית״ר העפלה לפלייאוף עליון, שכמעט גם החריבה את הסיכוי לגביע.

אז נכון שהשנה בית״ר פותחת את העונה במינוס 4 נקודות בגלל האבו עלי של דייני ההתאחדות, ונכון שאברמוב לא הצליח לשמור אצלו את אספריה וכנראה גם לא את ניקולאסקו, אבל ככה זה בטבע. אחרי שנה מוצלחת מקצועית תמיד הכוכבים מקבלים הצעות גבוהות ואין מה לעשות.

מה שהכי בלט במשחק הבית נגד פאוק זה הרעב הבריא של האוהדים. הם מילאו כל פינה באצטדיון, שרו, רקדו ועודדו, קפצו והשתוללו, דחפו את השחקנים ושלחו לדשא אנרגיות מדהימות. נגד יריבה כל כך טובה כמו פאוק זה לא הספיק, אבל זה אומר לא מעט על הליגה.

רק תנו להם סיבה לקנות כרטיס והם מתייצבים. וכמו שיוסי אבוקסיס יודע מימיו כשחקן, לא חייבים תצוגות שיא כדי לחבר אליך את האוהדים, מספיק גליצ׳ים, מלחמה ויאללה בלאגן. האקסטזה ביציעים כבר תגרום לשיפור הביצועים.

לזכותו של אברמוב הוא מבין שהקבוצה זקוקה לעוד ארבעה שחקנים, אבל הליגה עדיין רחוקה, יש עוד לא מעט זמן ואפשר לעשות השלמות.
החוויה ביום חמישי האחרון השאירה טעם של עוד. והרצון הזה של לחזור ולהיות בבמה המרכזית, הוא הנשק הכי גדול של המועדון.
ושלא יבלבלו אתכם עם טקטיקות. בכדורגל, כמו בחיים, מי שרוצה יותר בסוף מנצח, ובית״ר והקהל שלה כמו שכבר ראינו מאוד רוצים. יהיה טוב.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים