התדהמה בעולם הפשע: “גורדון” הוא סוכן סמוי של ימ”ר ירושלים

זה לא צחי הלוי ב”שוטרים”: “גורדון” ש״חצה את הקווים״ הוא סוכן סמוי שהופעל ע״י ימ”ר ירושלים. ביצע בחודשים האחרונים עסקאות מבוימות והפליל עשרות סוחרי סמים
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בשנה האחרונה הופעל סוכן סמוי ע”י היחידה המרכזית במחוז ירושלים, במסגרת חקירה סמויה שהתנהלה במשטרה כנגד סוחרי סמים מסוכנים. הפעלת הסוכן בוצעה ברחבי הארץ, ובמהלכה ביצע הסוכן עשרות עסקאות מבוימות שבהן רכש סמים מסוכנים. בין הסמים המסוכנים שנתפסו: קוקאין, כדורי אקסטזי, דוסה, M.D.M.A ועוד, בשווי מאות אלפי שקלים.

באחת העסקאות באחד הכפרים באזור הגליל רכש הסוכן גם אקדח מסוג גלוק. כמו כן, במהלך חיפוש בביתו של חשוד אחר שנעצר אמש ברמת גן, נתפס אקדח גנוב מסוג זיג זאואר ובמקום אותר גם שב״ח שהסתתר שם.

במהלך השנה האחרונה ביצע הסוכן שכונה ״גורדון״ למעלה מ-40 עסקאות מבוימות לרכישת סמים בשווי כולל של מאות אלפי שקלים, ועסקה נוספת לרכישת אמל”ח. העסקאות בוצעו באזור ירושלים, חולון, רמלה, ראשל”צ, ת”א, מודיעין, אזור הגליל ועוד. החקירה לוותה מראשיתה ע”י פרקליטות מחוז ירושלים.

לחלק מהחשודים שנעצרו היכרות מוקדמת עם הסוכן, ובמהלך הפעלתו הוא יצר קשרים והגיע לאותם הסוחרים גם באמצעות מתווכים. חלק מהחשודים שנעצרו הינם קרובי משפחה או בעלי היכרות מוקדמת.

צילום: דוברות המשטרה

הלילה הפכה החקירה לגלויה, כשמאות בלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים, יחד עם שוטרי מחוז ירושלים, לוחמי החטיבה הטקטית במשמר הגבול ויחידות משטרתיות נוספות, פשטו על בתיהם של סוחרי הסמים שהופללו במהלך הפעלת הסוכן. במהלך הלילה נעצרו לחקירה בימ”ר ירושלים 36 חשודים בחשד לעבירות של סחר בסמים וקשירת קשר לביצוע פשע. חלקם גם בחשד לסחר/החזקת אמל״ח כאמור.

במקביל לחקירה הפלילית, מתנהלת ביחידה הכלכלית בימ”ר ירושלים גם חקירה בציר הכלכלי נגד המעורבים. במסגרתה, התחקו חוקרי הימ”ר גם אחר רכושם ונכסיהם של החשודים במטרה לחלט אותם. בתוך כך, נתפסו הלילה בפעילות המשטרתית רכבים רבים של חלק מהחשודים שנעצרו ורכוש נוסף.

לאחר מעצרם החשודים נכלאו. היום יובאו החשודים (הצעיר ביניהם בן 19 והמבוגר שבהם בן 48, המתגוררים במקומות שונים ברחבי הארץ) להארכת מעצרם בבימ”ש השלום בירושלים. החקירה נמשכת במטרה למצות עמם את הדין.

צילום: דוברות המשטרה

עם סיום מבצע המעצרים המשטרתי הלילה, הבוקר התקיים במטה מחוז ירושלים טקס פיצוח הסוכן במעמד מפכ״ל המשטרה, מפקד מחוז ירושלים ומפקד ימ״ר ירושלים, ובהשתתפות קציני ושוטרי ימ״ר ירושלים ומפקדי הכוחות שנטלו חלק במבצע. בטקס הוענקה תעודת הוקרה והערכה למפעילי הסוכן, קצינים ושוטרים נוספים שהשתתפו במבצע, ושפעלו בשנה האחרונה לחשיפתם של סוחרי הסמים והאמל״ח, למעצרם ולהבאתם לדין.

מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי ציין: ״תקופה ממושכת של הפעלת סוכן הגיעה היום לסיומה. המיקוד המבצעי של משטרת ישראל הוא עקירה מהשורש של תופעות פשיעה, המשפיעות על הביטחון האישי של הציבור בישראל. הייחודיות של הפעלה זו היא הגיוון של היעדים שהצלחנו להפליל, מעברייני רחוב, דרך יעדי תחנה ויעדים במגזר הערבי. עשרות החשודים שגובשו נגדם ראיות, הסבו נזק לאיכות חייהם של תושבים רבים. אין עבודת משטרה נחושה, מקצועית והתקפית יותר מפיצוח סוכן אחרי חודשים ארוכים. המשאב האנושי של ימ״ר ירושלים ושל המחוז כולו- הוא הערובה למצוינות ארגונית״.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן התייחס לפעילות ואמר: ״לצד האתגרים הרבים והמורכבים המוטלים לפתחנו כמשטרה בירושלים, הפעלת הסוכן מהווה נדבך חשוב במאבק הנחוש והבלתי מתפשר שלנו בפשיעה החמורה ובמחוללי הפשיעה. המעצרים הרבים שבוצעו הלילה ברחבי הארץ, הם תוצר של פעילות ממושכת ומשמעותית של היחידה המרכזית במחוז ירושלים, בהם החוקרים, הבלשים, אנשי מודיעין שפעלו כאגרוף אחד נגד סוחרי ומפיצי הסמים המסוכנים בכל רחבי הארץ. הערכתי הרבה לסוכן ולמפעיליו, שפעלו במשך חודשים רבים בתחכום ויצירתיות לאסוף ראיות ולחשוף את עשרות החשודים שנעצרו הלילה בחשד לסחר בסמים ואמל״ח. המסר החד משמעי שפעילות זו מעבירה לכל עבריין ומחולל פשיעה באשר הוא, כי המשטרה תמשיך לפעול בכל מקום, לחתור למגע ולחשוף עבריינים הפועלים בניגוד לחוק, ולהשתמש בכל הכלים והאמצעים שברשותנו למאבק בפשיעה על כל גווניה”.

 

צילום: דוברות המשטרה

 

צילום: דוברות המשטרה

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים