במחאה על הופעת אייל גולן: ארבעה היסטוריונים ממרכז זלמן שזר התפטרו

ארבעה היסטוריונים, חברי מועצת מרכז זלמן שזר בשכונת ארנונה בירושלים, התפטרו הערב, שלישי. לפי פרסום ב”הארץ” הסיבה היא חלקו של המרכז במיזם “אנחנו – תחת השמיים”, בין היתר בהשתתפות הזמר אייל גולן
צילום: אייל גולן העמוד הרשמי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ארבעה היסטוריונים, חברי מועצת מרכז זלמן שזר בשכונת ארנונה בירושלים, התפטרו הערב, שלישי, מתפקידם במועצת המרכז. הארבעה עשו זאת במחאה על מעורבות מרכז זמן שזר לחקר תולדות ישראל בהפקה “אנחנו -תחת השמיים”, שבה תתקיים בין השאר הופעה של הזמר אייל גולן.

הארבעה הם – פרופ’ יונתן מאיר, פרופ’ בילי מלמן, פרופ’ מרים פרנקל ופרופ’ שמואל פיינר. מיזם “אנחנו – תחת השמיים”, הוא מיזם אירועים בפריפרייה ובמסגרתו גם הופעות מוזיקליות. מימון המיזם נעשה בידי משרד התרבות והספורט.

מפרסום של העיתונאי עידו דוד כהן באתר “הארץ” עולה כי לטענת הארבעה הם “מרגישים צער ובושה, התוכנית הזו מכתימה את המרכז”. עוד פורסם כי מכתב ההתפטרות של הארבעה נשלח לשר התרבות מיקי זוהר. בין השאר טוענים הארבעה כי המרכז שהיה מגדלור בתחום חקר ההיסטוריה של ישראל, מאבד מוניטין זה זמן, והעובדה שהוא נוטל בהפקה שבה משתתף גולן הינה בגדר “הקש ששבר את גב הגמל”.

בראשית השבוע, בערבות פרסום ב”הארץ” על השתתפות מרכז זלמן שזר בהפקה שבה נוטל חלק גולן, הוחלט להוריד את הלוגו של המרכז מפרסומי המיזם. אבל מעורבותו של מרכז זמן שזר בפועל, נותרה בעינה. וכך, ארבעת ההיסטוריונים חברי מועצת המרכז החליטו להתפטר.

בתגובה לדברים מסר יו”ר המרכז אהרון זאבי-פרקש ל”הארץ” כי “ברגע שדיברנו על ביטול האירועים בגלל ההתנגדות שקמה, הבהירו לנו שתהיה על זה תביעה משפטית, וחשבתי שהנזק של תהליך משפטי יהיה גדול יותר מאשר להמשיך. בכל האירועים ישתתפו מרצים מהמדרגה הראשונה שמעבירים ידע לקהל הרחב שזו המטרה המרכזית בעידן שבו העם קרוע”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים