כולל מערכות ynet וכלכליסט: ידיעות אחרונות לקראת גל פיטורים

מעל 100 עובדי קבוצת ידיעות אחרונות – בהם אנשי תוכן מהעיתון, אתר ynet, כלכליסט ולאישה – אמורים להיות מפוטרים בגל קיצוצים שתבצע ההנהלה. הוועד מתכונן למאבק
צילום: ד"ר אבישי טייכר, ויקיפדיה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בקבוצת ידיעות אחרונות נרעשים בימים אלו משינויים מבניים שעומדים להתרחש, כשבו בזמן ההנהלה מקדמת גם צעדים לצמצום דרמטי במצבת העובדים.

הצמצומים יכללו תפקידים בעיתון עצמו, אתר ynet, כלכליסט וגם במגזין לאישה. הקיצוצים הצפויים יהיו מורכבים וגדולים בהיקפם, וזאת לאחר שחלק מהעובדים עברו כבר סבב של קיצוצים בחודשים האחרונים, כמו למשל בתחום הדפוס במרץ האחרון.

וועד העיתונאים של קבוצת ידיעות אחרונות יצטרך עתה להתמודד מחדש עם אתגרים ולהיאבק נגד תוכנית ההנהלה לביצוע הפיטורים הדרמטיים. הודעה דחופה נשלחה לעובדי הקבוצה. פגישה נערכה כבר עם נציגי הנהלת קבוצת ידיעות אחרונות בנוגע לשינויים הצפויים במערכות.

הנהלת הקבוצה טוענת שבעקבות השינוי המבני ואיחוד המערכות, יתרחש צמצום דרמטי בכ-115 תקנים. התכנון מראה כי היקף הפיטורים באתר ynet צפוי להיות כפי שייעשה בעיתון עצמו. יתרה מכך, תהליכים דומים יבוצעו גם בכלכליסט ובמגזין לאישה.

אסיפת חירום משותפת לכל עובדי התוכן בקבוצה תיערך ביום ראשון הקרוב אחר הצהריים. הסיבה לאסיפה היא כדי לחשוף את פרטי התוכנית ולהחליט על צעדים להבטחת תנאים וביטחון תעסוקתי לעיתונאי הקבוצה.

ארגון העיתונאים והעיתונאיות מסר כי “פיטורים של רבע מעיתונאי ידיעות אחרונות ואתר ynet הם קו אדום. אנו מצפים מההנהלה להחזיר את הדיון לפרטי התוכנית, לרבות צמצום משמעותי של היקף הפיטורים. אחרת, כל הכלים נמצאים על השולחן, לרבות הגעה לערכאות וצעדים ארגוניים נוספים”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים