“קורא לתלמידות ולתלמידים לעזוב”: סערת ענק סביב תיכון ליד-ה

לאחר הפרסום ב”ירושלים-online” על המפגש שבו אירח תיכון ליד-ה את פורום המשפחות השכולות, אומר חבר מועצת העיר יהונתן יוסף: “קורא לתלמידות ולתלמידים לעבור למוסד עם ערכים יהודים-ציונים”

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

סערת ענק בנוגע לתיכון שליד האוניברסיטה בגבעת רם, זאת לאחר הפרסום אתמול, שלישי, ב”ירושלים-online”, בעניין מעורבות בית הספר בצוותא עם פורום המשפחות השכולות (תיכון ליד-ה אירח מפגש של פורום המשפחות השכולות: שר החינוך קיש ינקוט סנקציות?).

כזכור, מהפרסום עלה כי פורום המשפחות השכולות היהודיות והפלסטיניות, שהינו שנוי במחלוקת בקרב הציבור בישראל, התארח למפגש ערב בתיכון ליד-ה. למפגש הגיעו משפחות של חלל צה”ל וכן משפחות של הרוגים פלסטינים. זאת בניגוד מוחלט להוראת משרד החינוך מהימים האחרונים.

בשבוע שעבר הודיע משרד החינוך בראשות שר החינוך יואב קיש כי מפגשים עם פורום המשפחות השכולות יוצאים כליל מתוכנית הלימודים ולמעשה נאסרת פעילות שכזאת בבתי הספר בישראל. למרות זאת, בליד-ה בחרו לארח את המפגש וסערה גדולה פרצה בזירת החינוך בירושלים.

חבר מועצת עיריית ירושלים, יהונתן יוסף, מסיעת מאוחדים, אומר כי “פורום המשפחות השכולות הוא שם מצועצע לגוף שגורם לנו לחשוב שהרוצחים והקורבנות שווים. כל אזרח שפוי בישראל יודע שאם הם לא היו רוצחים בנו, אף אחד מהם לא היה נהרג. בפורום ישנן משפחות מחבלים שניסו לרצוח חיילים ואזרחים על רקע היותם יהודים.
“בושה שמשפחות אלו מקבלות דריסת רגל במוסד המתיימר לחנך בני נוער. אני עדיין מחפש בנרות ארגון שלום אחד, בכל מדינות ערב וברשות הפלסטינית שיש לו עמדה שמגיע ליהודים לחיות בארצם.
“אני קורא לתלמידים ולתלמידות לעזוב את בית הספר ולעבור למוסד עם ערכים יהודים – ציונים”.

סגן ראש העיר ירושלים אריה קינג, מסיעת מאוחדים, מכוון אצבע מאשימה לעבר סגנית ראש העיר ירושלים, חגית משה, מסיעת הבית היהודי, מחזיקת תיק החינוך בעירייה: “העובדה שבראש אגף החינוך בירושלים עומדת יו”ר הבית היהודי והיא מאפשרת את המשך ההתנהלות של בתי ספר בירושלים באופן שחורג מהוראות שר החינוך – לצערי הרב, זה לא מפתיע.
“הבית היהודי ויושבת ראש הבית היהודי היו שותפים למפלגת ימינה של בנט ושקד שהלכו יחד עם תומכי טרור, ולכן אין זה פלא שזה קורה כעת שהיא מאפשרת התנהלות של ליד-ה שסותרת את הוראות משרד החינוך”.

מחזיקת תיק החינוך וסגנית ראש העיר, חגית משה, העדיפה שלא להתייחס לנטען.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים