פסטיבל ירושלים מזרח ומערב, קיץ 2023: ביקור התזמורת

פסטיבל ירושלים מזרח ומערב יערך בבריכות הסולטן לקראת סוף חודש אוגוסט: תזמורת ירושלים מזרח ומערב תארח שורה של אמנים מובילים בינלאומיים
צילום: טל שחר

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

פסטיבל ירושלים מזרח ומערב הראשון יביא אל בריכת הסולטן, תחת כיפת השמיים, למרגלות העיר העתיקה ומגדל דוד, שורה של כוכבות וכוכבים לחגיגה מוזיקלית מרהיבה.

לשני ערבים בלבד, בסופו של הקיץ, יארחו תזמורת ירושלים מזרח ומערב, עיריית ירושלים וחברת אריאל, סולניות וסולנים ששמים את המזרח התיכון במרכז המפה המוזיקלית של העולם.

התזמורת, שנבחרה ע”י משרד התרבות כתזמורת המובילה בישראל, תארח בערב הפתיחה את אלני ויטלי (יוון), לינט (טורקיה), אישתר אלבינה (ספרד/ צרפת), אסתר רדא ו-ואלרי חמאתי, לקונצרט בניחוח ים תיכון.

בערב השני, כשהמבט מופנה מערבה, יעלו על הבמה עם התזמורת כוכבים
ישראלים שכבשו את העולם – נגה ארז, אסף אבידן ותמיר גרינברג.
מאסטרו תום כהן, המנצח הראשי של התזמורת והמנהל האמנותי של הפסטיבל, אצר לפסטיבל הראשון תכנית שמותחת את השפה המוזיקלית של התזמורת לשיא ויוצרת חוויה עשירה, צבעונית ומרקידה.

הערב הראשון של הפסטיבל, 27.8, יוקדש לאגן הים התיכון עם מופעים של דיוות על. אלני ויטלי, מהקולות הבולטים והאהובים במוזיקה היוונית; לינט, הכוכבת הישראלית שכבשה את טורקיה והשתתפה בעונה האחרונה של התכנית אקס פקטור; אישתר אלבינה, השגרירה של הגרוב הצועני והקצב הספרדי; אסתר רדא, זמרת הענק שמחברת את אפריקה אל ארה”ב והעולם; ו-ואלרי
חמאתי, אחת ההבטחות המרגשות והקולות הצעירים של המוזיקה הישראלית.

ערבו השני של הפסטיבל יוקדש לכוכבים גדולים שיצאו מהארץ ויציג חיבור מבריק בינם לבין התזמורת. עם נגה ארז, סנסציית הגרוב ששיתפה פעולה עם מיסי אליוט, רובי ויליאמס ואחרים בדרך לבמות הגדולות ביותר; אסף אבידן, היוצר המוכשר והמוערך שיצר שפה מוזיקלית אישית וממלא אולמות ברחבי העולם; תמיר גרינברג, הזוכה של “הכוכב הבא” ואחד המטאורים הבוהקים בדור הצעיר של המוזיקה הישראלית.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים