אלי אוחנה מתבזבז בתור פרשן: אברמוב, תחזיר אותו לתפקיד המנג’ר של בית”ר

כיף להאזין לו ולצפות בו, אבל הסמל הגדול של המועדון לא צריך להתבזבז בתור פרשן בערוץ הספורט. ברק אברמוב, תחזיר את אלי אוחנה מיד לתפקיד מנג׳ר בית״ר – צו 8 למספר 11
צילום מסך: ערוץ הספורט, יציע העיתונות

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בשבוע שעבר חבר טוב העיר אותי באמצע השנ”צ (נראה לכם? שם את הטלפון על מיוט ושיקפצו). “זה נכון מה ששמעתי?”. “מה כבר שמעת?”. “אלי אוחנה מת, תבדוק לי”. “השם ירחם, תיכף בודק”.
מראש זה נשמע לי הזוי. וכשראיתי שהוא ואשתו זמינים בווצאפ עשיתי עוד טלפון לציון אוחנה סתם לראות מה מתחדש וזהו.

לא יודע מי עד כדי כך מצ׳ועמם, אבל לאלי זה לא מזיז. 20 שנה אחרי שפרש מכדורגל, הקהל של הפועל ירושלים כדורסל, רגע אחרי הזכיה בגביע, שר לו ״אוחנה מת״. ככה זה כשאתה הסמל הבלתי מעורער של היריבה השנואה, ואתם יודעים מה? אם הייתי אוהד שלהם, לכו תדעו מה הייתי שר.
ולגבי הפצת השמועות, עמוק בפגרה כשהוא אפילו לא מופיע בטלוויזיה, מישהו נזכר בו ומפיץ שמועות. במרוקאית קוראים לזה ווישפול פיניקינג.

וזה מוביל אותנו לשאלה העיקרית, למה בעצם אלי לא בבית״ר? סמל בכדורגל ובכלל, זה מי שאוהדי היריבות מזהים כסמל ומקללים אותו ללא הרף. גם יוסי אבוקסיס הפך לסמל בבית״ר אחרי שסומן על ידי אוהדי היריבות. בפוליטיקה ביבי היה נעלם מזמן אלמלא הניסיונות של האופוזיציה להעלים אותו. תזכורת, הוא עמד להפסיד לבוז׳י ב-2015 ומה שהציל אותו היה קמפיין אגרסיבי ביותר של ידיעות נגדו. את נאום הניצחון שלו, הקהל במצודת זאב שיסע בקריאות ״נוני אכל אותה״.

אוחנה, כמו ביבי, קנה לעצמו בצדק רב את נישת הסמל הבלתי מעורער. בניגוד למלמיליאן ששונא לנסוע לחו״ל, אז הלך להתאוורר במכבי תל אביב, אחרי שאוחנה הניף את גביע אירופה במכלן, הוא חזר לבית״ר בליגה השנייה. היוטיוב מפוצץ במבצעים שלו. אפשר לספור על אצבעות יד אחת שחקנים שהגיעו ללבל שלו. כל זה לא מצדיק תפקיד מנג׳ר בבית״ר?

אוחנה עף מבית״ר לפני שנה וקצת בגלל סכסוך שפרץ בינו לבין הבעלים משה חוגג שהיה מגדולי תומכיו עד שהתהפך עליו. כולם זוכרים שאוחנה כבר מינה את שרון מימר למאמן והוא אף העביר את אימון הבכורה, אבל חוגג ביטל את ההחלטה והנחית כאן את אבוקסיס.

השאלה הגדולה היא למה אברמוב, שגדל כאוהד בית״ר, לא מחזיר את אלי לבית וגן?
כיף לראות את הפרשנות של אוחנה. הוא ענייני, רהוט, חד ובעיקר יודע על מה הוא מדבר. אם הוא תוקף מישהו זה במידה ואם הוא משבח כנראה שזה מוצדק. קרוב לגיל 60, נאחל לו כפול, יש לו ים של קילומטרז׳ וכולם יודעים שניסיון זה חוכמה.
אבוקסיס, גדול ככל שיהיה, לא יכול להיות גם המאמן וגם המנג׳ר, כי אין דבר כזה. הוא לא יכול להיות זה שמצלצל לאספריה וניקולסקו ומנסה לשכנע אותם להישאר, כי הוא צריך להתרכז בעבודה שלו. בית״ר היא היחידה מבין הגדולות שאין לה מנג׳ר, יש דבר כזה?

במכבי חיפה ברק בכר הלך ולא מרגישים שום שינוי כי יש את אלברמן. גם אבוקסיס לא יהיה פה לעד. זו כבר העונה השלישית שלו ולא לעד יימשך מגע הקסם שלו מול השחקנים. יוסי אחלה גבר וכבר אמרתי שהוא המאמן מספר 1, אבל זה בדיוק מה שחושבים גם בשאר הקבוצות. הימור שלי, בהפועל תל אביב מפנטזים עליו.

בית״ר צריכה מישהו שהוא עוגן יצוק. מין ג׳ורדי קרויף שמתווה דרך ושיטה וכולם צריכים להסתדר. ואם בהפועל ירושלים יש את שי אהרון, לא יכול להיות שבבית״ר לא יהיה אף אחד בנישה הזאת.

עוד מעט מתחילה הליגה ואבוקסיס לבדו צריך לחפש עוד שלושה שחקני רכש שחסרים בעמדות רגישות? לא הגיוני. תחזירו את אוחנה לבית״ר עכשיו. צו 8 למספר 11.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים