היוזמה של המין החזק: “סיירת נשים” תעלה לאוטובוסים בירושלים בלבוש חופשי

סיירת נשים, שתקום על פי יוזמת פעילות לשוויון מגדרי, תשלח לאוטובוסים ולרכבת הקלה בירושלים נציגות הלבושות בבגדים חופשיים. מה יקרה אם יעירו להן? תסמכו על נשות הסיירת שיידעו להשיב בהתאם
צילום: Tinou Bao, ויקיפדיה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

על רקע ההערות בעת האחרונה כלפי לבושן של נשים ומידורן מהמרחב הציבורי, למשל, בהשחתת שלטי חוצות, הולכת ומתארגנת מחאה במטרה לעצור את המגמה.

ביוזמות פעילות ליצירת מרחב ציבורי נוח ושוויוני לנשים עומדת לקום “סיירת נשים”. תפקידה יהיה להנחיל סדר למרחב הציבורי, ולהתעמת עם מי שינסה לפגוע במעמד האישה או בזכויותיה. כך למשל נתקלנו בעת האחרונה בהתנהגות נלוזה כלפי נשים שביקשו להשתמש בתחבורה הציבורית, הפנייתן לירכתי האוטובוס וניסיון להגביל את חופש תנועתן.

היוזמה נרקמת על ידי פעילות לשוויון מגדרי וזכויות נשים.
לפי היוזמה, סיירת הנשים תשלח נציגות לבושות בבגדים חופשיים לנסיעה באוטובוסים בירושלים, וכן ברכבת הקלה. אם יופנו הערות מחפיצות או מגבילות חופש כלפי נשות הסיירת, תסמכו עליהן שהן יידעו לענות בהתאם ולהעמיד את המעירים במקומם.

המטרה איננה לקנטר ציבור חרדי בירושלים, אבל בהחלט כן לעמוד על זכותן האלמנטרית של נשים להתלבש גם בבגדים שאינם נחשבים בעיניים מסוימות “צנועים”, ואינם עונים על הקריטריונים המקובלים על הזרם החרדי בעיר.

ירושלים היא עיר שעדיין מתהדרת בהיותה שייכת לעולם המערבי. נשים אמורות להסתובב בעיר הזו באופן חופשי גם בלבוש מכנסונים קצרים או גופיות, ובכלל אבסורד שיש צורך להזכיר זאת.
זוהי בדיוק מטרתה של סיירת הנשים – לנרמל במהירות את חופש האישה והחלטותיה על עצמה, לפני שהזרם הארכאי ינרמל את האג’נדה הבלתי שוויונית שלו ויכפה אותה על המרחב הציבורי בירושלים.

העירייה משחקת באש: אם התחבורה הציבורית בשבת תבוטל – אפשר לבטל סופית את החילוניות בירושלים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים