תודה להפועל, שבעונה שעברה עזרה לבית”ר להתאפס: גם בזכותה הגיע גביע המדינה

בשבת הקרובה דרבי ראשון לעונה: ההפסד בדרבי הראשון בשנה שעברה גרם לצהובים להבין שהם מאבדים את ההגמוניה בירושלים – זה נגמר בזכייה בגביע
צילום: בית"ר ירושלים הדף הרשמי, לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

יוסי בנאי ז״ל, גדול אמני ישראל, אמר פעם את המשפט, ״כשאני הולך לתיאטרון, אני רוצה שישקרו אותי״. משפט גדול בעיני, עם המון עומק. תמיד כשאנחנו בורחים לאיפשהו, אנחנו מתים שזו תהיה המציאות, אפילו שזו פאטה מורגנה, אבל לך תריב עם עצמך.

וכך הגענו גם לדרבי הירושלמי בשבת הקרובה.
מתרגשים כמו ילדים ממשחק אימון על כלום. למה מה זה יעזור לנו ניצחון בגביע השוקו?
אבל אלה דברים שקשה מאוד להסביר, בטח שבטור קצר באינטרנט. עכשיו ראיתי בנייד את מנ-יונייטד ואתלטיקו, את הגול של מאנה בסעודיה, אבל מה שמעסיק אותי זה הדרבי בשבת, כי זה שלנו, זה אנחנו. טוב סבבה, העיקר שכולם מרוצים.

הדרבי הירושלמי הוא באמת זיכרון ילדות מתוק. לעד אזכור את הפנדל שמריו ז״ל הוציא לאורי, שהוביל להפסד 2-1 אי שם בתחילת האייטיז, שהתביישנו ללכת לבית ספר ולטייל בשכונה. ימי ימק״א הבלתי נשכחים. שבת בשתיים בצהריים, קיק אוף, שתי הקבוצות שוות לגמרי ביכולתן. הבומבות של מישל עשו לנו שבץ, אבל אוחנה ענה לו במבצעים מרגשים משלו.
וכעת, 40 שנה בדיוק אחרי, שתי הקבוצות שוב שוות לגמרי ביכולתן והכול יכול לקרות, וזה מה שיפה.

הימים הגדולים של בית״ר הם כבר זיכרון רחוק ומטושטש, כמו הסבל של הפועל. הסגלים בינוניים ואפורים. התקציבים גם. ורק הקהל עף על זה כאילו מה קרה.

דוגרי אני מבסוט מאוד שהמיזם האדיר של קטמון מצליח כל כך. הכדורגל הירושלמי היה צריך להתעורר כי תכלס בית״ר לא כזה מעניינת בתצורה הבינונית הזאת, כשהיא טסה לשום מקום. גם היריבות עם הפועל תל אביב ידעה ימים יותר עסיסיים, והיינו צריכים טוויסט בעלילה כדי לא להירדם.

והנה הגיעה לה הפועל ובום בעטה בבית״ר בדרבי הראשון של העונה, בול בפתיחת העונה, עוד לפני שבית״ר התארגנה על עצמה. והחגיגה האדירה ביציעים האדומים וההסתלבטויות ברשתות, גרמו לבית״ר להבין שאם היא לא תקום ותחזיר מלחמה, היא עוד רגע מאבדת את ההגמוניה. לדעתי זו גם הסיבה לעונה היחסית נורמלית בשנה שעברה שנגמרה בהנפת הגביע אחרי 14 שנה.

אז תודה רבה להפועל שעזרה לבית״ר להתאפס על עצמה. השחקנים יודעים שמעידה בשבת משמעותה התנגשות עם האוהדים באימון ואבוקסיס לא צריך להגיד כלום בחדר הלבשה. מגניב.

אלי אוחנה מתבזבז בתור פרשן: אברמוב, תחזיר אותו לתפקיד המנג’ר של בית”ר

ותרשו לי גם לאחל לחברי הטוב מקס גרצ׳קין שחצה הקיץ את הכביש מבית״ר להפועל – הצלחה רבה כבר מהמשחק הקרוב. מי שלא הבין איזה נכס אתה, תוכיח לו.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים