מאות משפחות ירושלמיות בילו בסופ”ש בכנרת: חשש גובר לזיהום טפילי ודלקת בקרנית העין

בימים אלו מאובחנים רוחצים בכנרת כסובלים מדלקת חריפה בקרנית העין, מיקרוספורידיום, כתוצאה מזיהום טפילי. חשש כי מאות משפחות ירושלמיות באו במגע
צילום: לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

לפי דיווח של משרד הבריאות נודע בימים אלה על מקרים של מטופלים הסובלים מדלקות קשות של קרנית העין לאחר רחצה בכנרת. בקרב המטופלים אובחנה מיקרוספורידיום, דלקת חריפה בעיניים.

עתה עולה החשש למקרים נוספים של הדלקת החמורה – רק מירושלים עצמה יצאו בסופ”ש האחרון למשל מאות משפחות לבילוי בכנרת, ובסה”כ מודבר על אלפי איש ואישה.

ביום שלישי השבוע זיהתה המעבדה למיקרוביולוגיה קלינית במרכז הרפואי הדסה כי הטפיל במי הכינרת, אשר הביא כבר לאשפוזם של רוחצים עקב דלקות קשות בקרנית העין – מיקרוספורידיום.

לפי הודעת המרכז הרפואי הדסה, “לאור הקושי בקרב בתי החולים בארץ באבחון המחולל שהביא עשרות אנשים בישראל לטיפול ואשפוז עקב דלקות קשות בקרניות העיניים, בחרו במעבדה למיקרוביולוגיה קלינית בהדסה לפעול בשיטות מתקדמות וייחודיות לאיתור הגורם המסתורי – שהביא לחשש משמעותי בקרב מי שרחצו במי הכינרת לאחרונה.
“כעת, לראשונה מאז החלו לדווח בבתי חולים ברחבי הארץ על דלקת קרנית החשודה כמחלה זיהומית, עולה תשובה חד משמעית ואישור באשר לגורם למחלה”.
לפיכך החליט משרד הבריאות להוציא המלצה חריגה לציבור ולפיה כדאי להשתמש במשקפת או משקפי שחייה ברחצה במי הכנרת, זאת על מנת להימנע ממגע ישיר של מים עם העיניים.
לפי הודעת משרד הבריאות, “כל אדם שהתרחץ בכנרת וסובל מדלקת עיניים, אודם, כאבים או הרגשת “גוף זר” בעיניים, מתבקש לפנות לרופא עיניים לאבחון וטיפול”.
שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים