אלף פסטיבלים בירושלים לא יסתירו את האמת: גם קרית יובל מתחרדת

אלף פסטיבלים לא יצליחו לטשטש את האמת: ערעורה של עיריית ירושלים, ובראשה משה ליאון, להעברת מבנה בית הספר ליידי דייויס לסמינר בית יעקב החרדי – התקבל היום, חמישי, בבית המשפט העליון. אחרי הגבעה הצרפתית, רמת אשכול ורמות – גם קרית יובל במסלול התחרדות
צילום: מתוך העמוד הרשמי התעוררות בירושלים, לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ניצחון לעיריית ירושלים, ובראשה ראש העיר משה ליאון, שערערה לבית המשפט העליון בנושא מבנה בית הספר ליידי דייויס בשכונת קרית יובל.

לפי כמה שבועות, לאחר החלטה שלא לאשר את העברת המבנה לידי הרשת החרדית בית יעקב, לטובת סמינר לבנות, החליטה העירייה להגיש ערעור. היום, חמישי, קיבל העליון את ערעור העירייה. ראש העיר ליאון יכול לסמן וי, וכך גם קהל מצביעיו בבלוק החרדי של ירושלים – שורה תחתונה: סמינר לבנות, מרשת בית יעקב החרדית, יוכל לקבל את מבנה ליידי דייויס כבר בשנת הלימודים הקרובה שתחל בעוד שבועיים.

הערב משיק ליאון את הקמפיין שלו בריצה לראשות העיר. כרגע, למרבה אוזלת היד, לראשות העיר ירושלים רץ מתמודד אחד בלבד – ליאון עצמו. איך לומר, יש לו סיכוי גבוה לנצח.

בין תומכיו נמנים גם ירושלמים חילונים שמבינים כנראה את רזי הדמוגרפיה בעיר. חלקם מחזיקים בעמדות מפתח, והם נוהגים להבליט את שביעות רצונם מפעילותה של עיריית ירושלים. אך למרבה הצער ירושלים ממשיכה להחזיק במאזן הגירה שלילי גבוה, וכן נדמה כי כל יוזמה חילונית נתקלת בחומת התנגדות.

כך למשל היוזמה לתחבורה ציבורית והסעה שיתופית מדי שישי בערב ושבת בירושלים, פרי החלטתה של סיעת התעוררות בירושלים, כבר נתקלה השבוע כידוע בהתנגדות ובניסיונות להציב קושי.

ואכן, בקיץ הזה משולבים בער פסטיבלים שונים ורבים. כמו בכרמיאל, למשל. ירושלים הופכת לעיר של תיירות, הרבה יותר מאשר עיר של ירושלמים חילונים. השכונות מתחרדות. מאבקי החילונים בגבעה הצרפתית, רמת אשכול ורמות – כבר מזמן הסתיימו עם יד חרדית על העליונה. החרדים גרים בשכונות, החילונים עברו לגוש דן.

האם בקרוב גם תושבי קרית יובל ימצאו את עצמם קרובים יותר לחוף הים? אחרת, עליהם להתרגל לחיות כמיעוט. או פשוט שיחזרו בתשובה, גם אופציה.

העירייה משחקת באש: אם התחבורה הציבורית בשבת תבוטל – אפשר לבטל סופית את החילוניות בירושלים

כמו עוד סמלים שנעלמים: קולנוע סמדר יכול בכלל לשרוד בירושלים?

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים