סערה לאחר פרסום תמונת העצור ששוטרים לכאורה הטביעו מגן דוד על פניו: מה באמת קרה שם?

האם שרשרת של מגן דוד נמעכה באופן לא מכוון על פניו של עצור תושב שועפאט בעת עימות עמו, או שמדובר לכאורה באלימות מכוונת של שוטרים? מח”ש תבדוק בין השאר: כיצד קרה שכל 16 המצלמות על גופם של 16 השוטרים שנכחו במעצר – לא פעלו
צילום: לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אתמול, רביעי, הורה שופט בית משפט השלום בירושלים, השופט עמיר שקד, להעביר למחלקה לחקירת שוטרים מקרה בו מגן דוד הוטבע לכאורה על פניו של עצור משכונת שועפאט.

מדיווח של העיתונאי לירן תמרי ב-ynet עולה כי העצור הגיע לדיון בהארכת מעצרו בחשד לסחר בסמים כשהוא חבול ופצוע, ומגן דוד מוטבע לכאורה על פניו. מנגד, מצלמות הגוף של 16 השוטרים שנכחו במעצרו – לא פעלו, כולן.

השופט שקד ציין כי “בשל החבלות הקשות על גופו של המשיב, אני מורה על העברת הפרוטוקול של הדיון למח”ש. מדובר באירוע שללא הסבר מניח את הדעת לא צולם במצלמות גוף השוטרים”.

בין השאר תבדוק מח”ש את הסיבה, תהיה מה שתהיה, שכל 16 המצלמות שהיו על גופם של השוטרים באירוע – לא פעלו. תפקידן של מצלמות הגוף הוא בין השאר לתעד מעצרים – אך במקרה הזה, אף מצלמה לא פעלה, למרות הימצאותם של 16 שוטרים בזירה.

אחת התיאוריות העולות דווקא להגנת השוטרים היא כי שרשרת של מגן דוד של אחד מהם נמעכה על פניו של החשוד בסחר בסמים בעת שהתנגד לכאורה למעצרו כששהה בביתו בשועפאט. לפי זה, פציעתו נגרמה לכאורה ללא כוונת זדון. מנגד, רמת הדיוק כביכול של הטבעת מגן דוד על פניו, יכולה ללמד לכאורה על אלימות מכוונת.

מהסנגור הציבורי של מחוז ירושלים, עו”ד ודים שוב, המייצג את העצור הפצוע נמסר: “מדובר במקרה חמור ביותר של אלימות והשפלה של עצור על ידי שוטרים. הסנגוריה הציבורית רואה את המקרה בחומרה רבה ומצפה לטיפול מיידי מצד מח”ש ומשטרת ישראל. אסור לנו, כמדינה שומרת חוק, להשלים עם תופעה של אלימות משטרתית. במקרה זה אופי החבלות מעלה חשד כבד של ניסיון השפלה על רקע גזעני”.

ממשטרת ישראל נמסר: “במהלך חיפוש בבית החשוד במחנה הפליטים שועפאט נתפסו חומרים החשודים כסמים בכמות שלא לצריכה עצמית. בשלב מסוים, החל החשוד להשתולל, תקף באלימות ובאמצעות רגליו את השוטרים והתנגד למעצר. בשל מעשיו, נאלצו השוטרים להשתמש בכוח סביר עד שהליך המעצר הושלם. במסגרת החקירה, הוארך מעצרו של החשוד על ידי בית המשפט עד 20 באוגוסט. ככל שעולות טענות כלפי התנהלות כזאת או אחרת, ראוי שאלה ייבדקו על ידי הגורמים הרלוונטיים”.

*****
קראו גם:

לידיעת השר בן גביר: בלב ירושלים – הלוויה עם שירי הלל בעד מוחמד דף. צפו בסרטון

הרצח לכאורה בשועפאט: אבל כבד גם במד”א ירושלים

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים