יוזמת ההיפרדות לשתי מדינות: מה יעשו ירושלמיות וירושלמים שלא ירצו לחיות במדינת יהודה?

לפי יוזמת ההיפרדות לשתי מדינות – ישראל ויהודה – שתופסת תאוצה בימים אלו: ירושלים תשתייך למדינת יהודה. אז מה יעלה בגורלם של ירושלמיות וירושלמים חילונים וליברלים? ובכן, נאמר כך – יש בגוגל הרבה מספרי טלפון של חברות הובלה
צילום: הדף הרשמי תנועת ההיפרדות

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

על רקע המחאות נגד המהפכה המשפטית שמובילה ממשלת ישראל, ובמיוחד לאחר אישור החוק לביטול עילת הסבירות, הולכת וגוברת התמיכה ביוזמת ההיפרדות לשתי מדינות: מחד, מדינת יהודה, מאידך, מדינת ישראל.

עפ”י החלוקה המוצעת אמורה העיר ירושלים להשתייך למדינת יהודה. זאת בצוותא עם כל אזור גוש עציון, באר שבע והדרום.
אם כך, מה יעלה בגורלם של ירושלמים וירושלמיות מהזרם הליברלי והחילוני של ישראל? האם יחיו כמיעוט בארצם החדשה וייאלצו לקבל נורמות שבהן תדגול מדינת יהודה?

הנה חלק מהתחזית לסגנון החיים במדינת יהודה: הפרדה מגדרית במרחב הציבורי, הוצאת לימודי ליבה מתכני בתי הספר בירושלים ומנגד לימודי תורה מתוגברים, איסור נסיעה בשבת – בתחבורה ציבורית כמובן, אבל ייתכן שגם יותר ויותר באופן פרטי, הקצאת משאבים עירוניים רבים לטובת רווחה של משפחות מרובות ילדים, פיחות בייצור מקומות תעסוקה של השוק הפרטי החופשי.

כך או אחרת, מובן כי תוכנית החלוקה לשתי מדינות – יהודה וישראל – שמציבה את ירושלים כחלק מיהודה, מסמנת את סופה של ירושלים החילונית והליברלית. רבים יטענו כי סופה הגיע כבר לפני מספר שנים, וירושלים כבר איננה בית לחילונים, גם אם הם נולדו וגדלו בה.

דוגמאות לא חסרות: כך למשל התבוננו החילונים השבוע בעיניים מובסות במהפך המשפטי ובניצחון עיריית ירושלים ובראשה משה ליאון בקרב על מבנה בית הספר ליידי דייויס בשכונת קרית יובל.
כידוע, לפי החלטת בית המשפט העליון השבוע רשאים העירייה וליאון להעביר את הסמינר החרדי לבנות בית יעקב אל המבנה, של מה שהיה פעם מוסד פדגוגי שדורות של ירושלמים גדלו בו.

עצוב להבין כי ליידי דייויס יהפוך למוסד חרדי – אבל זוהי המציאות: ככה נראית הדמוגרפיה בירושלים, כך מתבטאת ההגירה השלילית מזה שנים, וכך בעצם הופכת ירושלים בפועל לבירתה של מדינת יהודה.

אז מה יעשו המוהיקנים האחרונים החילונים בירושלים אם תיאורטית תיושם יוזמת ההיפרדות? ובכן, נאמר כך, יש בגוגל המון מספרי טלפון של חברות הובלה.

*****
קראו גם:

אלף פסטיבלים בירושלים לא יסתירו את האמת: גם קרית יובל מתחרדת

העירייה משחקת באש: אם התחבורה הציבורית בשבת תבוטל – אפשר לבטל סופית את החילוניות בירושלים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים